Як уникнути конфлікту свекрухи і невістки

Спільне проживання молодої сім’ї з батьками призводить до виникнення конфліктів
У нашому суспільстві більш традиційною є ситуація, коли дорослий син одружується і приводить в сім’ю свою дружину. Сьогодні молодята прагнуть жити окремо від батьків, але не всі мають таку можливість.

Сторони конфлікту

Найчастіше конфліктують свекруха і невістка. Причина конфлікту – спроба «поділити» улюбленого сина і чоловіка. Обидві жінки люблять одного чоловіка, але вони по-різному уявляють, в чому полягає його щастя. Погіршує ситуацію і спільне проживання: свекрухи і невістки доводиться виконувати одну і ту ж функцію в сім’ї – вести домашнє господарство.
У ситуації, що розглядається сторін конфлікту три: свекруха, невістка і їх син і чоловік. Від поведінки кожного залежить, як вирішиться конфлікт.

Поведінка чоловіка

Важливою є позиція чоловіка. Щоб конфлікт не отримав розвитку, чоловік повинен вести себе як глава сім’ї, взяти на себе відповідальність за благополуччя всіх її членів. У цьому випадку важливо дати зрозуміти матері, що син уже виріс, став справжнім чоловіком і здатний самостійно приймати рішення, дружина ж повинна зрозуміти, наскільки її чоловікові дорога мати.
Обидві жінки повинні знати, що кожна з них важлива і любима.

Рекомендації невістці

Прийшовши в нову сім’ю, невістці важливо не забувати, що це саме вона прийшла, тому їй в першу чергу потрібно спробувати підлаштуватися, прийняти звички нової сім’ї.
З перших днів спільного життя потрібно постаратися знайти зі свекрухою спільну мову, не сприймати її як ворога. Не можна ставати ініціатором сварок, роблячи свекрусі зауваження. При виникненні конфліктних ситуацій заради збереження миру і нервів краще спробувати поступитися свекрусі.
Занепокоєння варто проявити, якщо свекруха прагне повністю підкорити собі сина, вивести його з-під будь-якого впливу дружини, а, можливо, і взагалі розвести.
Якщо діалог зі свекрухою не відбувся, слід поговорити з чоловіком. Саме поговорити, а не скаржитися на його матір.

Рекомендації свекрусі

Із сторін розглянутого конфлікту свекруха є найстаршою, а значить і самою мудрою. Переваги свекрухи очевидні: вона знаходиться в своїй квартирі, де велика частина майна її, вона знає всі звички, переваги і недоліки сина. Однак ці переваги – не привід для маніпуляцій сином і невісткою.
Спочатку було б непогано постаратися бути з невісткою привітною, підтримати її, пробачити недосвідченість. Але не варто відразу ж ставати подругою для невістки, потрібен час, щоб побачити щось хороше, за що син полюбив її.
У період «притирання» не варто дратуватися через побутові дрібниці.
Допомога невістці з боку більш досвідченою свекрухи завжди повинна бути ненав’язливою, всі поради повинні бути коректними, без образливих коментарів. Щире бажання допомогти невістці зблизить обох жінок.
Якщо ж невістка груба і виникла необхідність скорегувати її поведінку, а син цього не помічає, то варто в спокійній і шанобливій формі поговорити з сином про це.
Роль всіх учасників конфлікту не можна недооцінювати.
Тільки за умови, що всі прагнуть уберегти свою сім’ю від конфліктів і скандалів, можливо, жити в мирі та злагоді.

Вас можуть зацікавити такі матеріали