«Залізничник» завжди дарує свято

У День української вишиванки серед інших сарненчан бачу знайоме обличчя. Галину Куришко пам’ятаю як солістку гурту «Дуліби». Цей гурт як і «Віагра» змінює обличчя, себто виконавців, але залишає за собою креативність та назву, як нині модно казати: «власний бренд». З вересня 2016 року пані Галина працює на посаді директора МБК «Залізничник». І хоч жінка вона ще молода, але має за своїми плечима численні особисті і в гуртах виконавські досягнення як на обласному, Всеукраїнському та міжнародних рівнях, власні записані диски, з яких звучать її пісні на радіо, в автомобілях, всюди, де може звучати музика. Нагороджена дипломом за великий внесок у професійну музичну освіту та високий рівень підготовки учасників Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни» (5-9 квітня 2017 року).
За вагомі досягнення у автентичному виконанні народних пісень Полісся, високі організаторські та управлінські якості, сучасний підхід у роботі з молоддю по культурно-освітньому вихованню, активну громадянську позицію у суспільному житті міста та з нагоди 131-ї річниці з Дня заснування м. Сарни занесена на міську Дошку пошани. 25 травня 2017 року стала членом Національної всеукраїнської музичної спілки.
Прошу пані Галину розповісти про заклад, який вона очолює. Ось, що вона повідала:
– Свого часу разом із гуртом «Дуліби» ми давали дуже багато концертів. Чесно, захотілось чогось іншого. Нині я в своїй стихії. Комунальний заклад Сарненський міський будинок культури «Залізничник» почав функціонувати з квітня 2005 року. Засновником закладу культури є Сарненська міська рада, яка всіляко нас підтримує.
МБК «Залізничник» – є осередком культурно-мистецької та дозвілевої діяльності, що в першу чергу сприяє духовному відродженню та популяризації культури українського народу, організації дозвілля міської громади та розвиткові творчих обдарувань.
Всього при будинку культури діє 7 аматорських формувань. Серед них: народний аматорський вокальний ансамбль «Мереживо» (керівник – Юлія Симончук), зразковий аматорський хореографічний колектив «Журавка» (керівник – Сергій Галушко), дитячий фольклорний ансамбль «Веретенце» (де я є керівником), студія вокалу «Спалах» (теж я керівник), театральна студія «Горнятко» (керівник – Катерина Симончук), шахово-шахматний клуб «Дебют» (Олександр Абрамчук) любительське об’єднання «Надвечір’я» (керівник – Катерина Симончук).
Основна мета закладу культури покладена на організаційно-масову діяльність, забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного жителя нашого міста та району.
Завдання творчого колективу закладу сприяти відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічно-культурної та мовної самобутності, захисту та пропагуванню високоякісного різноманітного культурного продукту, виконанню державних і регіональних програм розвитку культури, охорони культурної спадщини.
На базі закладу культури функціонує студія звукозапису, де творча молодь має змогу записувати пісні. Крім того у студії звукозапису можна записати дитячі та дорослі колективи, ансамблі, групи, акапелли, різні музичні інструменти, дикторів.
МБК «Залізничник» – центр культури та мистецтва, самобутньої народної творчості жителів міста Сарни, де завжди звучить музика, пісні, а двері гостинно відчинені для всіх бажаючих прийти послухати чи прийняти участь у заходах. Той, хто любить спілкування, живу пісню, музику, хоче проявити себе як артист – ідіть до нас. Бо в нас цікаво, ми надихаємо людей на творчість. Тож ласкаво запрошую до міського будинку культури «Залізничник», який завжди дарує свято!

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали