Рівненські зустрічі

Традиційно вже п’ятнадцятий раз минулого тижня на базі Рівненської центральної міської лікарні відбулася щорічна медична конференція, присвячена актуальним питанням ортопедії і травматології. Називається вона романтично – «Рівненські зустрічі». Конференція об’єднує медиків, які прагнуть впроваджувати нові методики оперативного та консервативного лікування, готові ділитись власним досвідом і надалі розвивати співпрацю в ортопедо-травматологічній спільноті.
Того дня до Рівного з’їхалися на неї провідні ортопеди і травматологи із дев’яти областей України. Зі столиці прибула делегація Всеукраїнської ГО «Українська асоціація ортопедів і травматологів» на чолі із академіком Сергієм Страфуном, із Українського інституту травматології і ортопедії – Ігор Курінний, провідний фахівець дитячої ортопедії Вадим Гошко та ін. Під час конференції Українська асоціація ортопедів і травматологів Почесною грамотою відзначила значний особистий внесок і справу підтримки та розбудови ортопедо-травматологічної служби заслуженого лікаря України, завідувача обласного відділення артрології та відновного лікування, голову асоціації артроскопістів Рівного Георгія Чеховича.
– Чому саме Рівне щоразу збирає таке високе медичне представництво? – запитала я Георгія Чеховича.
– Бо саме у нас 25 років тому було започатковано ортопедичну службу. У зв’язку з тим, що у області не було запроваджено новітніх методик лікування патологій суглобів та опорно-рухового апарату, то ми активно почали працювати у цьому напрямку. Розпочали із артроскопії колінного суглоба. Це малоінвазивний метод втручання при якому проводяться невеличкі проколи у ділянці коліна із застосуванням артроскопічного обладнання. Колінні, плечові, гомілково-ступневі, ліктьові, кульшові суглоби після цих операцій загоюються набагато ефективніше. Ці техніки ще називають операціями кількох днів, адже людина починає рухатися практично через декілька годин після оперативного втручання. Відновлення суглоба більш ґрунтовне: спортсмени у дев’яти випадках із десяти незабаром повертаються до тренувань. Коли ми розпочали робити такі операції, то до Рівного почали приїжджати провідні спортсмени України та звертатися спортсмени з-за кордону. У нас лікувалися представники гандбольної команди «Моторс-Січ», лікувалися у нас футболісти параолімпійської збірної, які завоювали для України світове золото. І зараз у нас продовжують лікуватися спортмени-олімпійці та параолімпійці, які завойовубть призові місця на олімпіадах. Другий напрямок – заміна суглобів на штучні. Ми першими почали розвивати цю методику і за наказом Міністерства охорони здоров’я у Рівному було створено обласний центр, де проводилось лікування суглобів і де було сконцентроване новітнє медичне обладнання.


До слова сказати, що на рівні Всеукраїнської ГО «Українська асоціація ортопедів і травматологів» існує й Всеукраїнська ГО «Українська асоціація спортивної травматології, хірургії коліна та артроскопії». Ця організація була заснована наприкінці 90-х років у Рівному. Бо у наших медиків було найбільше прогресивних напрацювань у цьому напрямку на Західній Україні. Тому саме у наше місто приїхав президент Європейської асоціації спортивної травматології, хірургії коліна та артроскопії (ESSKA) професор Жан-Карло Пуду. З його подачі була заснована Українська асоціація. А віце-президентом асоціації тоді був заслужений лікар України рівнянин Георгій Чехович.

Ліда ПОЛЬОВА

Вас можуть зацікавити такі матеріали