Наша Люба

Любу Ярмолюк чимало людей знають не лише як фахівця у галузі медицини, але й як громадського активіста та волонтера. Однак у душі вона насамперед залишається патріотом і тому шукала шляхи, як потрапити у район проведення операцій об’єднаних сил (ООС). Адже і за віком, і за станом здоров’я її через військкомат уже не мають права призвати у ряди Збройних Сил.

– Я за 4,5 роки вичерпала себе як волонтер, – розповідає пані Люба, – тому бачачи ситуацію, яка складається на сході України, вирішила поїхати добровольцем в ООС. Потрапила я до складу Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, який розташований у Станиці Луганській. Нині це підконтрольна територія Збройних Сил України і це за якихось 10 хвилин їзди до самого Луганська. Ще залишилися сліди боїв на приміщеннях, які відбувалися не так давно. Та й зараз доводиться чути непоодинокі вистріли із автоматичної зброї, танків та мінометів. Наше завдання надавати медичну допомогу військовим, працівникам правоохоронних органів та місцевому населенню. Медпрацівників бракує, тож доводиться чергувати більше годин, іноді навіть вночі. Я тут ще не так давно, однак зустріла чимало наших земляків. А недавно познайомилась з полковником медичної служби, начальником клініки анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії та детоксикації Лідією Мойсеївною Хлебовською. Як з’ясувалось, її мама Ліза Пилипівна Ажнюк родом із Рясник Гощанського району, яку за зв’язки з УПА було відправлено на 15 років у Сибір. Ми одразу ж знайшли спільну мову, бо моїх родичів також відправили свого часу до Сибіру на каторгу за участь у національно-визвольній боротьбі. Свій 62-й день народження 26 червня скоріше всього відзначу тут. Мій дід пішов на фронт у 44 роки. І за героїчний бій з фашистами був нагороджений орденом Червоної зірки. Моє ж завдання допомагати всім, хто цього потребує у зоні проведення операції об’єднаних сил. І це мій внесок у нашу перемогу над ворогом. Користуючись нагодою вітаю усіх медпрацівників із прийдешнім професійним святом, бажаю всім успіхів, міцного здоров’я, миру. Перемога буде за нами.

Андрій БАБІНЕЦЬ

На фото: полковник медичної служби Лідія Хлебовська та доброволець медичної служби Люба Ярмолюк; «Наша Люба», – так уже звикли називати Любу Ярмолюк колеги та місцеве населення проводить прийом хворих.

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали