Володимиреччина туристична

Літо –пора відпочинку і кожен з нас мріє про далекі визначні місця, моря і екзотичні країні. Але скільки дивного і незвіданого є поруч за якихось 150 кілометрів від нашого обласного центру. Поліською перлиною можна назвати Володимиреччину.
Завідуюча відділом культури та туризму Володимирецької РДА Людмила Босик є натхненником проекту «Туристична Володимиреччина». Гарно оформлений буклет дає інформацію про найвизначніші місця цього краю. Чого варта лише найдовша (106 км) у Європі вузькоколійка Антонівка-Зарічне. Впродовж всієї подорожі можна милуватися ідилічним пейзажем Полісся, озерами Біле та Воронківське. Цього разу нам не вдалося проїхатися залізницею, але відвідуємо музей історії вузькоколійної залізниці, який перенесли з Антонівки у райцентр. Загалом Володимирецький районний історичний музей поповнюється новими експонатами та експозиціями. Зокрема, оригінальним є музей бурштину, що характеризує цей край. Велику допомогу в його створені надала керівник підприємства «Сонячне ремесло», голова ГО «Український бурштиновий світ» Галина Цимха.
В історичному плані серйозним поповненням є експозиція про перший бій бойовиків УПА на Володимиреччині, який демонструє нам директор музею Валерій Коцар (на фото). А Людмила Босик зіграла нам на виключно поліському інструменті – бекач (на фото), який виготовив мешканець села Жовкині Іван Власов. Цей інструмент включено до переліку нематеріальної спадщини рівненського Полісся.
Однак літом туристів більше цікавить природа краю.

Крім красивих пейзажів, тут є знакові місця. Ось нещодавно знову було організована поїздка до околиць села Луки. Тут є знамениті Хрести (на фото). Розповідає моя колега журналістка Галина Тєтєнєва (на фото):
– Коли в людей є життєві проблеми, вони шукають виходи із ситуацій. Люди помітили, що паломництво і молитва біля Луківських хрестів допомагає у зціленні важких недуг, у безплідді, у безнадійних справах. Існує багато легенд про цю місцину, однак життєві історії доводять про неймовірні дива, що стаються з людьми, які приїжджають і приходять молитися до Хрестів. Люди йдуть сюди з вірою і їм віддається сторицею.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали