У лісівників стріляють з автоматів, але вони й надалі надійно захищають народне майно

Кожного дня ми маємо повідомлення із фронту, де наші воїни захищають Україну від ворога. На жаль, все частіше ми читаємо повідомлення, здавалось би, із мирних територій, але й тут застосовують зброю, погрожують і чинять тиск на тих людей, які охороняють народне добро. В ролі захисників інтересів громади виступають лісівники, зокрема і на Березнівщині. Не вірите? Ось офіційне повідомлення: «У ніч з 15 на 16 червня 2018 року в с. Михалин Березнівського району невідомими особами було обстріляно житловий будинок майстра лісу Балашівського лісництва ДП «Березнівський лісгосп». Вказана подія пов’язана з професійною діяльністю працівника лісової охорони, якому неодноразово надходили погрози від невідомих осіб. Наразі тривають слідчі дії».


Просимо прокоментувати цю подію директора ДП «Березнівське лісове господарство» Олега Олексієвця.
– Випадок цей непоодинокий. 22 грудня минулого року був здійснений напад лісокрадами у балаклавах на майстра лісу серед ночі. Ці злочинці намагалися зрізати дуба. Наш працівник став на захист народного майна. І його жорстоко побили. До цих пір винуватці не знайдені. І ось свіжий тривожний факт – ще більш кричущий. З автомата бойовими патронами обстріляли оселю майстра, де мешкають він та його родина. Ми ж люди мирної професії. Нам довірене народне майно і ми прикладаємо всіх зусиль, аби зберегти його. Однак уже очевидно, що лісівники також потребують захисту держави, правоохоронними органами.
Розповідь продовжує головний лісничий Олександр Галагуз:
– Ще один свіжий приклад: «У ніч з 19 на 20 червня 2018 року в кв 7 Малуського лісництва було вчинено самовільну порубку одного дерева дуба звичайного. Зловмисники були затримані на місці скоєння незаконної порубки працівниками державної лісової охорони лісгоспу та поліції. Сума завданих збитків скала понад 18 тис. грн. На місці скоєння правопорушення вилучено кінний віз та незаконно добуту лісопродукцію. Зловмисники притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.65 КУпАП». На більше як 55 тисяч гектарів лісу ми маємо 93 працівників охорони лісових територій. Нині ми проводимо спільні рейди з представниками Національної поліції, які озброєні. Іншого виходу просто немає. Однак чи вистачить представників правоохоронних органів, які би разом із нами боролися проти лісокрадів, паліїв лісу, з тими, хто забруднює лісові галявини та хащі, вивозом несанкціонованого сміття?

Потрібні кардинальніші міри, іноді покарання лісокрадів чи браконьєрів просто символічне, розгляд в судах затягується на тривалий час.
Олександр Григорович у лісовій галузі з 1995 року. 18 літ працює головним лісничим у Березнівському лісгоспі. Із задоволенням констатує:
– Є території, де я садив ліс і можна вже там гриби збирати. Наші земляки справді користуються благами лісу, де збирають гриби, ягоди. І таким чином мають додатковий внесок у сімейний бюджет. Треба відзначити, що дрібних крадіжок лісу стало менше, але нині діють організовані мобільні групи, які особливо полюють на таку породу дерева, як дуб. Вони можуть швидко зрізати дерево, а ще швидше його вивезти. Проблем у лісовій галузі й так вистачає. Крім всихання лісів, нині особливо небезпечною у суху літню пору є виникнення пожеж. Для локалізації вогнищ ми маємо відповідні бригади та техніку. В усі наші 8 лісництв в разі потреби можуть приїхати 7 пожежних автомобілів. Завдяки Інтернету пильно стежимо за кожним кварталом наших лісництв, які розташовані у двох адміністративних районах.
Як це робиться починаємо досліджувати з пункту спостереження, де на моніторах видно території усіх лісництв. Стежить за екраном інженер охорони та захисту лісу Кирило Євтушин. Олександр Галагуз зізнається, що іноді в разі потреби він через свій мобільний телефон може отримувати інформацію з цього пункту спостереження і також бачити ситуацію.
Знайомимось із водіями пожежних автомобілів Миколою Добровольським та Василем Радьком. Вони мають чималий досвід роботи по гасінню пожеж. Кажуть, головне отримати вчасно інформацію. Якщо інформація про початок пожежі поступила через 15 хвилин, то вигорить незначна територія, якщо через годину – то може вигоріти цілий гектар.


Із головним лісничим їдемо у віддалене Кузьмівське лісництво. Керує тут Валерій Драганчук, який визнаний торік кращим лісничим всієї України. Саме у цьому лісництві нещодавно звели нову спостережну вежу, оснащену камерою відеоспостереження. Лісництво у своєму розпорядженні також має пожежний автомобіль підвищеної прохідності, мотопомпу та інший необхідний інвентар. У лісництві працюють досвідчені майстри, як ось Михайло Борейчук, Віктор Дубінець, Богдан Борейчук.


Це вони забезпечують охорону лісу від браконьєрів, крадіїв, від пожеж та інших зазіхань на ввірену їм територію.
На щастя того дня якихось тривожних повідомлень про лісокрадство, нападів на лісівників чи початок пожежі не було. Однак, не кожен день є таким мирним.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали