Віталій Ліпський «Хочеться, щоб оздоровлювалося більше дітей»

Інтерв’ю з начальником управління у справах молоді та спорту ОДА Віталієм Володимировичем Ліпським.

– Що нового в цьому році було зроблено для дитячого оздоровлення, порівняно з попередніми роками? Чи покращилися умови в цих закладах?

– По-перше, в цьому році збільшено фінансування на реалізацію прогами відпочинку та оздоровлення дітей. Якщо в 2017 році з обласного бюджету було виделіно 6 мільйонів гривень, то в цьому році 7 мільйонів гривень. У минулому році ми запровдили положення про надання грошової компенсації за отриману путівку для дітей. Батьки відразу вказують в який оздоровчий табір вони хочуть відправити свою дитину. В попередні роки відбулося проведення тендерів, іноді вигравали ті, в кого менша вартість путівки, а відповідно і гірші послуги. Не всім це подобалося. Приміром, в 2015 році ми провели тендер і виграли 3 заклади: «Електронік», «Сигнал» і «Берізка» і лише перший з них використав кошти повністю. Хочеться, щоб більше дітей оздоровлювалось. Тому ми запровадили таку програму, написали таке положення, депутати обласної ради затвердили. І от ми вже другий рік працюємо згідно з цим положенням. Відповідно до Закону «Про оздоровлення» отримати таку путівку можуть діти всіх категорій, які вказані в законі. Це — діти-сироти, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти загиблих в АТО, діти учасників АТО, діти, які перебувають на диспансерному обліку, діти-призери всеукраїнських, обласних, міських олімпіад, змагань, фестивалів і тд. Я не всі категорії перелічив, бо їх там багато. Батьки таких дітей пишуть заяву і подають документи. Закладається тристороння угода між одним із батьків, табором і нашим Центром оздоровлення. Дитина заїжджає в табір, отримує послугу оздоровлення. В кінці підписується знову тристоронній акт про виконані послуги і закладу компенсується вартість путівки за ту дитину, якій він надав свої послуги. Це, по-перше, дало можливість створити більшу конкуренцію між оздоровчими закладами. Той, хто хоче запам'ятатись, має довести дітям, батькам, що він найкращий. По-друге, цим положенням передбачене часткове фінансування з місцнвих бюджетів. Решту доплачують батьки. Це дає можливість залучити додатково з місцевих бюджетів немалі кошти. В минулому році це було 3 млн 200 тис, в цьому році ми залучаємо більше 4 млн коштів ще з місцевого бюджету. Отже, суму маємо більше 11 млн на оздоровлення, хоча це зовсім невелика цифра, хотілося б її мати набагато більшу, але, як на мене, цей механізм працює, ми його розвиваємо, удосконалюємо і, думаємо, що так буде і в майбутньому. Загалом з усіх бюджетів на оздоровлення дітей в області спрямовано більше 37 мільйонів гривень.

– Відомо, що в таборі «Країна мрій» відпочивають діти з Луганська та Донецька. Хто оплачує їхнє оздоровлення?

– Цей табір брав участь у тендерних процедурах в цих областях і вигравав. Діти відпочивають у таборі за рахунок коштів Донецького, Луганського бюджету. Окрім того, туди заїдуть 20 дітей з Луганської області за рахунок обласного бюджету. Це передбачено нашою програмою також.

– Який з усіх таборів, ви вважаєте найкращим?

Ми на минулому тижні провели робочі виїзди оперативного штабу з оздоровлення, який є у нашій області і затверджений розпорядження голови ОДА, переглянули ситуацію в усіх закладах. Звісно, є кращі і гірші. Скажем так, вся матеріальна база є в «Електроніку», закладі комунальної власності в міста Рівного. Тут дуже хороші умови і для дітей: сучасне обладнання на кухні, чудове медичне обладнання, чудовий колектив. Прекрасні умови також в «Країну мрій» та «Агатівці». В цьому році ми атестували ще табір «Чайка» в Хрінниках, який має досить хороші умови проживання. На мою думку це лідери.

Ярослава ЦИМОЩУК

Вас можуть зацікавити такі матеріали