Хай ваші вірші стануть пророчими

Рівненський поет-реаліст Петро Сасюк, власне, як поет не надто відомий. Його більше пам’ятають колишні працівники та користувачі послуг Гощанського райпобуткомбінату, адже Петро Михайлович свого часу працював інженером у цьому об’єднанні. Саме на святі вшанування ветеранів, колишніх працівників побуткомбінату ми вперше й зустрілися. На зустріч із колишніми колегами майстра пера запросила голова ветеранської організації району Людмила Музичук.

Варто сказати, що Петро Михайлович прибув на гостину до Гощі не з порожніми руками, а привіз кілька своїх книжок та майже півгодини декламував присутнім чудові й, найголовніше, актуальні, співзвучні сьогоденню вірші. Було помітно, що як небайдужа людина Петро Сасюк глибоко, до серця й душі, сприймає все те, що нині відбувається в Україні й у житті її народу. За допомогою слова передає свій біль і надію на ліпше життя в нашій державі.

Поет зізнався своїм колишнім колегам, що писати вірші почав під час здавання різних звітів, готування доповідей у пору роботи в Гощі. По суті, саме наш чудовий край наповнив душу чоловіка прагненням творити, за допомогою художнього слова увіковічувати миттєвості життя.

Нині Петро Сасюк – відомий далеко за межами Рівненщини поет. У його творчому доробку кілька поетичних збірок. Зокрема «Я – 600» (2002), «Біль душі» (2006) (цю збірку було перевидано й у 2008 році), «Крізь терни» (2015). Чудово розкрив талант автора Борис Фурман у книжці «За покликом душі».

Петро Михайлович – постійний і активний учасник різноманітних творчих заходів, презентацій, літературних зустрічей. Брав участь в акції «Письменницький маршрут», презентував свої книжки на Кореччині, де, як і віднедавна на Гощанщині, є багато поціновувачів його творчості.

Що ж, поете, пишіть. Пишіть під настрій. Пишіть для рідних, друзів, знайомих, колишніх колег. Пишіть просто для власної душі. У кожному вашому слові відчувається любов до рідного краю, України, переживання за долю нашого народу, віра в те, що зрештою все у нас наладиться й ми заживемо щасливо. Так і буде. Хай вірші ваші стануть пророчими.

Олександр ФОРМАНЧУК,

голова ЛМО «Веселка».

Вас можуть зацікавити такі матеріали