«Зелене Купало у літо упало»

Знову до Корця завітав традиційний обласний відкритий фестиваль народного мистецтва під назвою «Зелене Купало у літо упало».

– Відбувся він у древньому місті на схилах тихоплинної річки Корчик, біля руїн замку Корецьких не вперше, – розповідає міський голова Людмила Дмитрук.

Його з нетерпінням чекали як дорослі, так і діти. До його проведення тут старанно готувались усією громадою.

Особливо постаралась міський голова, котра подбала про благоустрій місця проведення заходу, залучивши до цього комунальну службу та місцевих водників, яких очолюють знавці своєї справи Андрій Чекальський та Микола Самойдюк.

– Завдяки цим службам було проведено очищення русла річки, розрівняно майданчик для проведення фестивалю, встановлено нове та сучасне освітлення, зроблені мостини для швартування човнів, – сказала Людмила Дмитрук. – Ми вдруге, на урочистому відкритті фестивалю представляли своєю етнографічною садибою наше древнє і легендарне місто і запросили на свої гостини делегації міських рад Рівного, Дубна, Острога та Березного, із якими підтримуємо ділові зв’язки.

А коли сонячні промені торкнулись вежі старовинного замку і над річкою розсіявся легенький туман, до місця дійства через дерев’яну кладку влились численні творчо-самодіяльні гурти з Луганщини, Житомирщини, Хмельниччини, Рівненщини та сусідньої Польщі. Щоб зануритися в атмосферу свята у гаю зібралися мешканці міста та гості. Повіяв надвечірній теплий вітерець розгойдуючи уквітчані гірляндами та кольоровими стрічками зелені деревця, а по оновленій річці попливли човни, заповнені парубками та дівчатами зодягненими в українське вбрання. На березі юнки у вишиванках плели віночки, щоб погадати на свою долю і перше кохання. В протилежному кінці галявини розкинули свої шатра торгові точки та сільські ради, запрошуючи прибулих в гості. Було чим розважитись тут і малечі. Після офіційної частини відкриття свята почергово на сцені з’являлись численні різноманітні самодіяльно-художні та фольклорні колективи. До прекрасного різноманіття солов’їно-співочих українських талантів приєднались і не менш обдаровані пани і панянки Польщі у своїх національних костюмах. Вони також «купалися» в оваціях глядачів.

– Свято Івана Купала вдалося. Воно традиційно продемонструвало древній звичай, поезію нашого міста, гімн сил і буяння природи та величальну вдячність працелюбній людині, – зазначила завідуюча райвідділом культури і туризму райдержадміністрації Вікторія Плисюк.

А свято набирало обертів. Ось з’явилася Богиня Зелені і покликала до гурту Водяника, що підплив на човні з верболозу. З тихої заводі виринули русалки, прикрашені водоростями та ліліями. Сміливих і сильних біля стін фортеці чекали столітній дуб та козацькі забави. Спалахнуло вогнище, відганяючи злих духів, і під світлом зір попливли дівочі віночки. В цей час заспішили до близького козацького лісу закохані пари за квіткою папороті. Кажуть, що зірвати таку квітку майже неможливо бо вона живе лише мить. Кому пощастить нею заволодіти, тому відкриються усі скарби, стане зрозумілою мова тварин та птахів, свідчить легенда.

Далеко за північ шуміло купальське гуляння, залишивши по собі море вражень та вдячність організаторам фестивалю, поліції, працівникам МНС, медикам та іншим службам, які подбали про безпеку цього заходу. Повернулись на свою стоянку у старий Корець й баскі коні підприємця Петра Базилевського, які були окрасою свята. У фестивальному дійстві участь взяли керівники району та міста, представники області та Луганщини, нардеп Юрій Вознюк.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

Вас можуть зацікавити такі матеріали