Несправний міномет чи службова недбалість?

Минулої п’ятниці близько шостої ранку на території Рівненського загальновійськового полігону під час тактичних навчань відбувся вибух міни у каналі ствола міномету М120-15 «Молот», внаслідок чого три військовослужбовці загинули на місці, а дев’ятеро отримали поранення різного ступеня важкості. Трьох важкопоранених транспортували гелікоптером до Львівського військово-медичного клінічного центру. Зараз загрози їхньому життю немає, проте травми важкі. Ще шість постраждалих перебувають у військовому госпіталі в Рівному.

На місці події працює група прокурорів на чолі з військовим прокурором Рівненського гарнізону та слідчо-оперативна група Головного управління Нацполіції в Рівненській області. У Міністерстві оборони України, як основну версію трагедії, розглядають порушення заходів безпеки та службову недбалість.  

Як написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook головний військовий прокурор Анатолій Матіос, слідчий експеримент у межах проведення військової, балістичної, вибухо-технічної, хімічної експертизи причин детонації міномету М120-15 «Молот» буде проведено у середу, 11.07.2018 р. Однією з причин трагедії він допускає подвійне заряджання і звертає увагу на те, що свідчення очевидців різняться: «Ніхто не може точно сказати, чи був перший постріл і несправність міномета, чи вибух стався через подвійне заряджання… На думку слідства, міномети працювали без запобіжників, що спричинило змогу подвійного заряджання».

У той день, коли версталася газета на рівненському полігоні відбувається слідчий експеримент з підривом міномету. Зазначимо, що міномет «Молот» створений на базі ще радянського зразка. Він має захист від подвійного зарядження, його швидкострільність 12 пострілів за хвилину, тобто кожні 5 секунди. Є імовірність, що в стволі вибухнуло відразу два заряди. Так кажуть військові і ця версія розглядається наразі як одна з головних причин.

За матеріалами інтернет-видань

Вас можуть зацікавити такі матеріали