Юридична допомога мешканцям громад

Юридична допомога мешканцям ОТГ на Рівненщини повинна надаватися якісно – це питання у вівторок обговорювалося під час зустрічі заступника голови облдержадміністрації Ігоря Тимошенка, заступника Міністра юстиції України Іванни Смачило з керівниками громад.

– Нині у області вже створено 28 ОТГ. Зі своїми проблемами їх мешканці звертаються до керівників громад. Здебільшого це правові питання, що потребують юридичного роз’яснення. Для цього у громаді має бути правильно налаштована правова допомога, – звернувся до присутніх на заході Ігор Тимошенко.

Про сервіси та механізми, які дозволять членам громад стати юридично «підкованими», а відтак самодостатніми та спроможними, розповідала заступник Міністра юстиції України Іванна Смачилоі одразу порадила звернути увагу на питання інвентаризації земель та оформлення відумерлої спадщини:

– Сьогодні вироблена єдина практика передачі у комунальну власність територіальних громад земель та майна померлих мешканців, які не мають спадкоємців, – сказала вона. – У судовому порядку можна отримати право на користування на цими землями. У майбутньому ці площі можна буде здавати в оренду і мати додаткові надходження до місцевих бюджетів.

Кваліфіковану юридичну допомогу населенню можуть надавати у Бюро правової допомоги, що створені майже в кожному районі. Фахівці Бюро також можуть представляти інтереси людей в судах. Тож громади можуть долучатися до роботи цих структур, а також брати у свій штат цих фахівців.

В ОТГ потрібно розвивати «сільський нотаріат». Це дозволить забезпечити доступність населення до нотаріальних послуг, пов’язаних з оформленням спадкових прав.

Представникам ОТГ показали сучасний центр з надання послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану «Open Space», що знаходиться на базі Рівненського міського відділу ДРАЦС (м.Рівне, проспект Миру, 14), де реєструватимуть народження дитини, подаватимуть документи для одруження тощо.

Юлія ВАСИЛЕНКО

Вас можуть зацікавити такі матеріали