Депутати облради на сесії розглянули 70 питань

Відбулася XIX сесія Рівненської обласної ради

Свою роботу депутати розпочали хвилиною мовчання за загиблими на Сході України воїнами. Перш, ніж перейти до порядку денного, голова обласної ради Олександр Данильчук та його перший заступник Сергій Свисталюк вручили директору КЗ «Рівненський психо-неврологічний інтернат» Рівненської обласної ради Василю Дрозду Почесну грамоту Верховної Ради України. Також сесія привітала депутатів Рівненської області, які взяли участь у Спартакіаді депутатів місцевих рад, що проходила 4-9 червня у Чорноморську, і в командному заліку зайняли четверте місце.

Крім того, голова фракції «Батьківщина» Микола Кучерук повідомив про виключення з фракції депутата Владислава Сухляка, рішення щодо цього члени фракції прийняли на зборах ще 18 травня 2018 року.  

Олександр Данильчук: «Сьогодні обласна рада показала, як можна узаконити видобуток бурштину».

У минулому номері «ВС» ми опублікували матеріал про готовність ТзОВ «Технобуд» взяти у користування землю з метою видобування бурштину. І ось депутати підтримали проект рішення щодо погодження надання надр у користування ТзОВ «Технобуд» з метою видобування бурштину Північно-Східної частини Федорівської ділянки Клесівського родовища. «За» проголосували 58 обранців з 61, що зареєструвалися. Голова обласної ради Олесандр Данильчук висловив свою думку щодо питання, яке викликало резонанс.

– Це другий прецедент за останні 12 років, коли Рівненська обласна рада показала, як можна видобувати бурштин у законний спосіб. Уперше це було в тому скликанні, коли я був головою. Ми тоді дали дозвіл підприємству «Сонячне ремесло», яке і до сьогодні працює. А «Технобуд» – це друга компанія, якій обласна рада надала погодження. Інакше і бути не могло, адже підприємство працює офіційно: офіційно платить заробітну плату і податки, – прокоментував рішення сесії голова обласної ради Олександр Данильчук. 

Крім того, зауважив Олександр Данильчук, за інвестиційними угодами 50 % прибутку від видобутку бурштину підприємство зобов’язується віддавати на соціально-економічний розвиток Клесівської селищної ради.

Хто з депутатів обиратиме керівників навчальних закладів

У ході засіданні XIX сесії обласної ради депутати затвердили Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

Дане положення затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 28.03.2018 №291. Згідно нього обиратиме керівників навчальних закладів спеціальна конкурсна комісії.

До неї входитимуть представники обласної ради (обрані на підставі рішення обласної ради), представники трудового колективу відповідного закладу (обрані на загальних зборах трудового колективу), представники громадського об’єднання батьків учнів відповідного закладу (обрані на загальних зборах об’єднання), представники громадського об’єднання керівників закладів середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці (обрані на загальних зборах об’єднання).

Так, наступним депутати розглянули питання про обрання представників Рівненської обласної ради до складу конкурсної комісії.

Свою пропозицію щодо кандидатур вніс депутат обласної ради Олександр Корнійчук. Зокрема, він запропонував Світлану Богатирчук-Кривко та Людмилу Мариніну. Крім того, Володимир Ковальчук додав третю кандидатуру – Андрія Сайчука.

Відтак, шляхом рейтингового голосування депутати обрали двох представників від депутатського корпусу: Світлану Богатирчук-Кривко (53 голоси «за») та Людмилу Мариніну (49 голосів «за»).

Отож, загальна кількість членів комісії становитиме 8 осіб. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії. Крім того, до участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

У деяких комунальних підприємствах та закладах області змінилися керівники

На сесії депутати розглянули більше десятка кадрових питань, які стосувалися призначень керівників комунальних підприємств та закладів обласної ради. Дехто продовжив працювати на своїй посаді. Зокрема, депутати підтримали Романа Шустика на посаді головного лікаря Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В.Поліщука. А обласним перинатальним центром і наступні п’ять років, як і раніше керуватиме Вікторія Єнікеєва. 

Також депутати продовжили контракт з директором КЗ «Ясининицький навчально-реабілітаційний Центр» Олександром Оксимчуком та директором КЗ «Мізоцька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Оксаною Киричук.

Крім того, контракт на наступні 5 років голова обласної ради має укласти і з директором КП «Міжнародний аеропорт Рівне» Ігорем Насинюком та з директором КП «Автобаза» Юрієм Лалаком, які очолювали ці підприємства і досі. 

Залишився на посаді і багаторічний начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах Анатолій Якимчук.

Найближчі п’ять років директором КЗ «Рівненська обласна дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів» працюватиме, як і раніше, Сергій Левчик.

Що ж до нових кадрових призначень, то керівники змінилися одразу в кількох комунальних підприємствах. Відповідно до рішення депутатів, новим директором «Рівненського обласного бюро технічної інвентаризації» став Микола Тарасюк, який раніше очолював ЖКП «Західне» у м. Рівному. До сьогодні обласним БТІ керував Юрій Собчук.

Депутати змінили керівника і в комунальному підприємстві «Рівнекнига». Місце багаторічного директора Юлії Хажанець зайняв депутат обласної ради, «свободівець» Олександр Савчук.

Відповідно до рішення депутатів, з обома новопризначеними керівниками голова обласної ради має укласти контракт на найближчі три роки.

Підтримали депутати і кандидата на посаду директора КЗ «Культурно-археологічний центр «Пересопниця» Івана Солодуху, якого рекомендувала конкурсна комісія. Наразі він очолює відділ культури і туризму Рівненської РДА. За рішенням сесії, голова обласної ради має підписати контракт з новим керівником комплексу на найближчі 5 років.

Натомість питання щодо контракту з начальником комунального закладу «Група з централізованого господарського обслуговування навчальних закладів і установ освіти» депутати не підтримали. Жодна з кандидатур – Гордія Гордійчука та Олесі Ткачук – не набрала необхідної більшості голосів. Тепер буде оголошено новий конкурс на посаду начальника цього комунального закладу.

За матеріалами прес-служби облради

Вас можуть зацікавити такі матеріали