1030-річчя Хрещення Київської Русі –України

Костопільські «союзянки» вшанували активістів церкви

«Шана Вам, сини і доньки України», – під такою назвою нещодавно в приміщенні районної бібліотеки відбулось свято – вшанування людей поважного віку, які достойні поваги і шани за жертовну, інколи непосильну, працю під час будівництва чотирьох, по праву українських, православних храмів у місті Костопіль.

Настоятель Свято-Юріївської Автокефальної церкви отець Павло Сабара поблагословив захід. Він коротко розповів про чотири етапи християнізації Київської Русі-України.

Від кожної церкви були представлені парафіянки, які зробили вагомий внесок , щоби були в нашому місті церкви, де служба Божа ведеться рідною українською мовою. Це Ольга Павлівна Жданюк, Мирослава Володимирівна Гирак (Храм Петра і Павла), Ніна Федорівна Левчук (Свято-Андріївська церква, Перемінка), Раїса Григорівна Гаврилюк (Свято-Троїцька церква, Хмизи), Антоніна Прокопівна Вовчеха (Свято-Юріївська Автокефальна церква).

До свята долучилися і моквинські союзянки, які були ініціаторами зведення церкви у селі, виконали титанічну роботу і церква ікони Божої Матері «Несподівана радість» красується своїми золотоверхими куполами на узліссі. Від їхньої парафії було представлено для вшанування 84-річну союзянку Катерину Василівну Гурину, яка зробила дуже багато для того, щоб у церкві с. Моквин було де молитися.

Для шанованих гостей у виконанні союзянського співочого гурту «Тернова хустина» прозвучали пісні «Там на горбочку», (про українську церкву), «О, Україно, о люба ненько», «А роки летять» та «Молитва за Україну».

Свято затяглося у часі, але ніхто не мав бажання залишити чудову атмосферу в залі, де витала Божа благодать.

Галина ЦАРУК, голова м/о «Союзу Українок»

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали