Засміятися щирим, світлим сміхом може тільки глибока, добра душа

Доброї, щедрої, благословенної днини в День Преображення Господнього та з нагоди Дня села у Соломіївці Дубровицького району, в приміщенні клубу відбувся III-й районний фестиваль-конкурс гумору «Мішок сміху – вам на втіху!». Всім присутнім того дня видалася нагода зустрітись з уже знайомими і зовсім не знайомими персонажами гумористів і сатириків нашого району, почути і побачити тих, хто любить гостре слово, хто знає українські пісні і любить співати, хто любить жарт і вміє ним захопити інших.

– Шкода, що в наш час, справжній український гумор іде з української сцени, бо концерт без гумору – це, як борщ без солі. Це мистецтво стає унікальним, або як кажуть – ексклюзивним, на превеликий жаль, – сказав якось відомий у свій час на Дубровиччині та й усій області гуморист Олексій Катрушин. Він довгий час працював завідуючим клубом, був організатором, натхненником, душею багатьох культурних подій у районі та в області. Артист з народу мав хороше почуття гумору, яким і зі сцени, і в житті заражав оточуючих. Олексій Дмитрович мав у послужному списку Орден «Знак пошани», дипломи переможця всеукраїнських фестивалів. Нині його вже немає з нами. А у його земляків, аматорів та керівників культури краю, виникла ідея проведення районного фестивалю-конкурсу гумору в його пам’ять.

Метою проведення заходу є популяризація творчості видатних письменників-сміхотворців, творів сучасних та місцевих авторів, мистецтва художнього читання а також піднесення виконавського рівня та майстерності українського гумору і сатири.

Учасників фестивалю та всіх присутніх привітали помічник-консультант народного депутата України Василя Яніцького Оксана Слободзян, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Наталія Мозоль та голова Соломіївської сільради Олег Білотіл.

Справжнє, незабутнє свято створили учасники фестивалю. У конкурсі змагались сім драматичних гуртків та десять читців-гумористів. За умовами Положення про фестиваль-конкурс журі визначило переможців, які здобули та розділили: перше місце – Світлана Павлюк (с. Осова) та Анатолій Пилипчук (с. Лісове). Друге місце – Надія Свищевська, член Дубровицького районного літературного об’єднання «Журавлина» (с. Кураш) та учасники драматичного колективу клубу с. Партизанське Висоцької ОТГ (керівник Галина Бовгиря). Третє місце – Михайло Галушко, (с. Сварицевичі) та Віра Єфимець, член Дубровицького літературного об’єднання «Журавлина», (с. Зелень).

Жителі Соломіївки та гості мали також чудову нагоду послухати жартівливі українські пісні та запальні сучасні танці, які дарували для присутніх вокальний гурт «Забава», керівник Галина Шинкар (с. Лютинськ), вокальний гурт «Височанка», керівник Руслана Подорецька с. Висоцьк, вокальний гурт «Молодички», керівник Галина Бовгиря (с. Партизанське), учасники хореографічного колективу «Ф’южін», керівник Лілія Гаврильчик (с. Орв’яниця).

Відділ культури і туризму райдержадміністрації кожного з учасників фестивалю-конкурсу нагородив дипломом переможця та подарунком.

Ірина ЯРМОШЕВИЧ, завідувачка організаційно-методичного центру РБК

Вас можуть зацікавити такі матеріали