Профспілки працівників лісу очолив Володимир Якимчук.

У квітні цього року не стало багаторічного, досвідченого і мудрого очільника обласної організації профспілки працівників лісового господарства Олександра Сідлецького. Це був справжній профспілковий лідер, який умів згуртувати лісівників на багато добрих справ, боєць, що відстоював інтереси галузі. Тож, коли минулого четверга профспілчани зібрались на виборну конференцію, не раз згадували про Олександра Станіславовича добрим словом як про свого наставника і вчителя. Делегати конференції вшанували його пам’ять хвилиною мовчання

Нині профспілкова організація працівників лісу області налічує більше 7 тисяч членів, має розгалужену сітку первинних та цехових організацій. Всі первинні організації підписали угоди про співпрацю з адміністраціями підприємств. Завдяки якій виділяються чималі кошти на оздоровлення, спорт, відпочинок, культурно-масову діяльність. Лише у цьому році уже відпочило за рахунок профспілок більше 1660 працівників лісу та їхніх дітей.

На конференції, перш ніж приступити до обрання голови, виступили начальник управління лісового господарства та мисливства області Віталій Сухович, голова профспілок працівників лісового господарств України Степан Кривов’язов. Вони наголосили на тому, що нині як ніколи потрібна єдність і солідарність працівників лісу. Владні структури у державі аж ніяк не допомагають галузі. На ресурсі області начепили фінансову відповідальність над спорідненими підприємствами з півдня України, бо Верховна Рада і Кабінет міністрів не заклали бюджетних коштів на їх утримання. Тож лісівники нашого краю кожного місяця перечислюють одноденну зарплату для своїх колег з південних областей країни. А оце новий сюрприз – Верховна Рада прийняла закон 15 серпня 2018 року, який зобов’язує лісові підприємства ще й платити за земля на якій росте ліс, і який можна реалізувати за 80-100 років. Степан Кривов’язов повідомив, що 25 вересня відбудеться з’їзд лісівників України, де його делегати мають на весь голос заявити, що не дозволять знищити галузь.

А потім відбулися вибори голови обласної організації працівників лісового господарства. Була запропонована і підтримана одноголосно одна кандидатура Володимира Якимчука, який до цього працював заступником начальника відділу охорони та захисту лісу. Голова Федерації профспілок області Микола Шершун, вітаючи нового голову, сказав, що він добре знав батька Володимира, який також працював у лісовій галузі і був дуже відповідальною людиною. Тож переконаний, що й син поведе профспілкову організацію у правильному русі.

Делегат Людмила Галушко запропонувала затвердити посаду заступника голови на фінансовій основі, яку 8 років на громадських засадах обіймав Сергій Івашинюта. Відтепер він працюватиме у штаті.

Новоспечений голова Володимир Якимчук у своєму виступі сказав:

–Сподіваюсь на тісну співпрацю з усіма первинними організаціями галузі. Буду стояти на захисті інтересів працюючих, контролюватиму дотримання законодавства зі сторони працедавців. Маю надію на те, що будемо й надалі працювати плече-в-плече.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали