Корецька водолікарня відновила свою діяльність

Ні, на щастя, її ніхто не закривав. Але саме відділення водолікування КЗ «Корецької обласної лікарні відновного лікування» багато літ, крім поточного, не знало справжнього ремонту. Тому адміністрація закладу прийняла рішення повністю оновити це відділення. І вдалося це зробити швидко, буквально за 3 тижні.
– Цей ремонт ми просто були вимушені зробити. За короткий термін власними силами повністю оновили всю систему водопостачання у ванному відділенні. Замінили каналізацію. Частково замінили на нові ванни та двері до лікувальних кабінетів, облицювали новою плиткою стіни та підлогу. Замінили стелю. Словом, зробили, чого вже вимагав час, – розповідає головний лікар комунального закладу Анатолій Миронець. – І ще раз підкреслюю – все це робили наші працівники господарської служби та співробітники самого відділення.

Завідуючий господарством Ігор Сайчук разом із возієм Віктором Примаковським, сантехніком Федором Прокопчуком, різноробочим Миколою Ярмолюком, оператором котельні Валентином Королюком у стислі терміни зробили капітальний ремонт ванного відділення.

Розповідь продовжує завідувач господарством Ігор Сайчук:
– Якби ви бачили що тут робилось ще два тижні тому – все було розрито, адже крім уже сказаного ми ще зробили повну ревізію каналізаційних труб, свердловини, замінили труби на металопластикові, почистили насоси.
Використали паузу у діяльності лікарні й інші відділення, де також поробили поточні ремонти.
Головна медсестра лікарні Валентина Черницька у нашій розмові зауважила:
– Якби всі ці роботи виконувала якась будівельна організація, то взяла б великі кошти, а їх у нас обмаль. Тому дуже добре, що працівники нашої господарської служби володіють одразу кількома спеціальностями, в тім числі й будівельними. А це тому, що у нас стабільний колектив. І подібні роботи доводиться здійснювати систематично. Тому люди ставляться до роботи так, наче вони працюють для власної домівки.
Це й справді так. Взяти хоча б молодшу сестру медичну Ніну Грабовську. Вона працює у ванному відділення 30 років.

Молодша сестра медична Ніна Грабовська має трудовий стаж у водолікарні 30 років

– Із приходом головного лікаря Анатолія Івановича Миронця у нас постійно щось оновляється. Практично на моїх очах за ці роки повністю змінили все медичне обладнання, як ось апарат підводного душ-масажу. Є підготовлене ще одне приміщення, де можна було б встановити додатковий апарат підводного витяжіння. Було б дуже добре якби його придбали меценати, самим це зробити поки що не під силу.
Якраз із процедури підводного витяжіння вийшла пані Світлана з Дубровиці.
– Я вже тут не вперше. Маю проблеми з хребтом. Після процедур у водолікарні почуваю себе оздоровленою, помолодівшою.
Головна медсестра, яка погодилась бути моїм гідом по лікарні зауважує, що їхні пацієнти рідко приїжджають до них один раз. Як правило, поліпшувати здоров’я, а наш профіль опорно-рухова система, потрібно кілька разів. Є такі пацієнти, що ми їх уже знаємо по-імені та по-батькові.
Це підтверджує й фельдшер підводного душ-масажу Валерій Катеринчук. У нього стаж роботи у закладі 36 років. Згідно з записами він зробив процедури більше як, 4200 пацієнтам. Валерій Миколайович пам’ятає ще ті часи, коли одночасно приймали по 120 чоловік, адже лікуватись приїжджали не тільки у стаціонар, а й по курсовках. Нині кількість ліжок скорочено до 90, а хворих на недугу опорно-рухового апарату все збільшується.
– До нас їдуть лікуватися тому, що на відміну від інших закладів, зокрема і санаторіїв, концентрація азотно-родонової води менша і тому практично не впливає агресивно на організм. Зрозуміло, що всіляке втручання в організм має свої наслідки, – пояснює суть лікування у водолікарні фахівець із стажем. – Так ось, саме наші процедури водного масажу та ванн є дуже ефективними у лікуванні пацієнтів з порушенням опорно-рухової системи.

Фельдшер Валерій Катеринчук професійно робить підводний душ-масаж.

У Корці крім водолікування надаються й інші процедури, які зміцнюють і доповнюють основні методи. Серед них: фізіотерапевтичного характеру, електро-процедури, парафін, аромотерапія, масаж та медикаментозне лікування. Практично до кінця цього року уже розписані прізвища пацієнтів, які бажають оздоровитися у Корці. Цьому сприяє також доступна ціна. За період повного лікування пацієнти платять тільки 4615 гривень. Ціну довелося трішки підняти з відомих у нашій державі причин. Адміністрація закладу постійно дбає, аби здешевити перебування та лікування пацієнтів у водолікарні. Скажімо, держава мало виділяє коштів на харчування. Тож багато городини вирощується на місці, знову ж таки господарською службою.
Уже давно на часі – розширити кількість місць для лікування у лікарні. Та для цього необхідно збудувати новий корпус. Без державних асигнувань це зробити неможливо. Хоча колектив готовий підключитися, аби їхній заклад став ще більшим. А в найближчих планах адміністрації – заміна даху на харчоблоці, заміна старих вікон на металопластикові, бо поки що у приміщеннях лише 60% нових вікон. За словами головного лікаря, заклад повністю готовий до опалювання приміщень в осінньо-зимовий період. Без забезпечення господарської частини неможливе ефективне лікування пацієнтів.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Молодша сестра медична Ніна Грабовська має трудовий стаж у водолікарні 30 років.
Фельдшер Валерій Катеринчук професійно робить підводний душ-масаж.
Підводна витяжка для багатьох пацієнтів значно поліпшує їхню опорну-рухову систему.
Завідуючий господарством Ігор Сайчук разом із возієм Віктором Примаковським, сантехніком Федором Прокопчуком, різноробочим Миколою Ярмолюком, оператором котельні Валентином Королюком у стислі терміни зробили капітальний ремонт ванного відділення.

Вас можуть зацікавити такі матеріали