Олександр Шевченко: «Нам треба підняти рівень життя так, аби зруйнувати ненависть у суспільстві»

На минулому тижні відбувся фестиваль на знаменитому курорті Буковель, який зібрав понад 200 журналістів з усієї України. Вони представляли видання, що найактивніше пропагують тему благодійництва. Серед трьох газет Рівненщини в це число потрапило й «Вільне слово». Витрати на проведення фестивалю взяв на себе народний депутат Олександр Леонідович Шевченко. Так сталося, що якраз у цей час СБУ влаштувало обшуки у деяких приміщень компаній, які пов’язані з нардепом Шевченком. Наші читачі, які є телеглядачами компанії «1+1» минулого четверга мали можливість подивитися сюжет, в якому йшлося про дану подію. Наводимо текст телесюжету:

«Чому СБУ влаштувала обшук в компаніях нардепа Шевченка?»
У прес-службі СБУ пояснили, що обшуки – через неякісний асфальт.
Озброєні невідомі в балаклавах заблокували курорт «Буковель». Атаки зазнали приміщення всіх фірм, які є співвласниками «Буковелю», ресторани та навіть дорожньо-експлуатаційна компанія ПБС. У заручниках опинилися навіть журналісти – у цей час на курорті триває їхній фестиваль. Засновник і колишній директор «Буковелю», а нині народний депутат Олександр Шевченко пов’язує це вторгнення зі своєю президентською кампанією і звинувачує в нападі чинного президента.
Озброєні люди в балаклавах, але без уніформи та розпізнавальних знаків, від самого ранку захоплюють адмінбудівлі, підсобні приміщення і навіть ресторани на території туристичного комплексу «Буковель».
Людей, що перебувають у приміщеннях, блокують. Заручниками стають і журналісти, які приїхали в «Буковель» на фестиваль. Їх затримали в будівлі одного з ресторанів.
Згодом з’ясовується, що люди в балаклавах – співробітники СБУ. На території «Буковелю» вони проводять обшуки. Що шукають, не кажуть. Діють на підставі рішення суду Подільського району Києва.
«Діємо за участю понятих і під безперервний відеозапис».
Паралельно з «Буковелем» обшуки тривають і в інших фірмах, які раніше заснував народний депутат Олександр Шевченко. Так, у центрі Івано-Франківська СБівці зламали сейф у фірмі «Скорзонера», яка є засновником того самого «Буковелю».
У Києві, в головному офісі СБУ, про те, що відбувається в Івано-Франківській області, чули, але подробиць не знають. Речниця СБУ Олена Гітлянська каже, що там шукають неякісний асфальт:
«Про обшуки в «Буковелі» мені нічого не відомо. Є якась будівельна компанія. Я зараз намагаюсь з’ясувати якийсь зв’язок. У нас слідчі дії через неякісний асфальт».
Тим часом у Верховній Раді до трибуни виходять представники партії «Укроп». Засновник «Буковелю», а нині народний депутат України Олександр Шевченко називає сьогоднішні події політичним тиском:
«У ці хвилини за командою Порошенка на «Буковелі» та дорожній компанії ПБС відбуваються обшуки СБУ. Не подобається пану президенту, коли йому в прямих ефірах говорять правду про відношення до нього народу України».
Обшуки на своїх колишніх підприємствах укропівець пов’язує і з власним бажанням балотуватися на посаду президента України.
«Не подобається пану Порошенку, що Шевченко каже правду, вирішивши балотуватися в президенти України. Пане Порошенку, не боїмося ми ваших обшуків і команд на розправу. Якщо ви думаєте таким чином мені та моїм друзям закрити рот, то не вийде».
Частину промови з парламентської трибуни Шевченко присвячує і бізнесу самого президента. Нагадує про заводи, які працюють у Росії, і дозвіл окупаційної влади продати бізнес у Криму.
«Ви даєте російській ФСБ патріотів, в той час як українські патріоти сидять у російських темницях. Ви розкрадаєте військовий бюджет, в той час як українці і волонтери все можливе віддають на фронт. Ви готові розпродати Україну іноземцям, в той час як душите і вбиваєте український бізнес».
Ближче до вечора співробітники СБУ перестали відповідати на дзвінки й остаточно відмовилися коментувати результати обшуків у «Буковелі». Журналістів, які на курорті опинилися в блокаді СБУ, згодом відпустили.
ТСН вже відправила запит до Адміністрації президента з проханням прокоментувати ситуацію навколо «Буковеля» і чекає на відповідь.
Дмитро Святненко, Алла Пасс»
Олександр Шевченко різко виступив з трибуни парламенту і звинуватив у цій акції Президента Петра Порошенка. У нас же відбулося три зустрічі з Олександром Леонідовичем. На одній з них він вручав нагороди переможцям конкурсу : «Буковель натхнення. Поспішай робити добро». Про журналістські акції навчання та нагородження ми розповімо в наступному номері нашої газети. А в нинішньому – про Олександра Шевченка як громадського діяча, благодійника, народного депутата і майбутнього кандидата в Президенти України. Розпочнемо з теми благодійництва, яка часто порушувалася на фестивалі.
Благодійність
– Коли людина живе і уже надбала більше, ніж їй потрібно самій, задумується: чому так є? Чому Бог тобі дав стільки? І чому далеко не кожен має таке благополуччя? Чому заробітні плати і пенсії у багатьох людей такі, що треба виживати, а не жити, – роздумує Олександр Шевченко. – І тоді у нормальної людини виникає думка, як вона може допомогти іншим. Благодійність не вимірюється конкретними числами чи діями. Хтось може дати більше, а хтось просто гривню.
Нагадаємо, що діє програма Благодійного фонду Олександра Шевченка та Клініки Ростислава Валіхновського з безкоштовної допомоги пораненим бійцям АТО. За програмами цього Фонду, пройшли на Буковелі курс реабілітації тисячі осіб із інвалідністю, діти із ДЦП та аутизмом. Близько 9 тисяч школярів відпочили в соціальному таборі «Артек-Буковель». Ми бачили на територіях Буковелю десятки дітей з ДЦП та аутизмом. Серце крається від побачених страждань. І завдяки Олександру Шевченку ці діти мають можливість хоч трохи підлікуватися та реабілітуватися.
Це – Буковель
Олександр Шевченко розповів про історію успіху розвитку Буковелю. Колись ця територія була депресивним тупиковим карпатським селом Поляниця. Нині воно стало селом заможних людей. Олександр Леонідович не заперечує, що все сталося завдяки інвестиціям, які вклали багаті люди, в тім числі й Коломойський. Однак свої кошти вони відіб’ють десь за років десять. Сьогодні Буковель відвідують близько двох мільйонів туристів щорічно, у тому й числі й половина з інших країн. Він говорить, що 95% українців ще не можуть собі дозволити відпочинок у Буковелі. Однак завдяки тим, хто це може, процвітає весь регіон, створено 5 тисяч робочих місць і можна виділити певні кошти з цього на благодійництво. «Збудували Буковель – відбудуємо й Україну», – переконаний Олександр Шевченко.
Шлях до Бога
– Так сталось, що хрестили мене у 20 років і зробив це я уже свідомо, – розповідає Олександр Шевченко. – Раніше я ходив у церкву вряди-годи і не задумувався над тим, який сенс у вірі, у тому, що я роблю, як я ставлюсь до Бога. Та з роками зрозумів, якщо я взяв на себе такий хрест, то зобов’язаний нести і не скаржитись, що мені важко.
Він говорить, що треба поважати священиків, бо вони є посередниками між Богом і людьми, а не начальники, вони ті люди, які наближають нас до Всевишнього і спонукають виконувати все, що вимагає Церква. Священик – це провідний, який виконує свою функцію на шляху до Бога. Ходити в церкву для замилювання ока – не треба. Найперше потрібно молитися за своїх батьків, які живуть і яких уже немає на цьому світі. Треба свідомо йти до вічного життя.
Про родовід
Олександра Леонідовича журналісти запитали, чи пов’язаний їхній родовід зі знаменитим Кобзарем? Він зізнався, що не вивчав такої лінії. Мама його – простий вчитель географії, а батько – слюсар паравозо-ремонтного підприємства у Коломиї.
– Заможних людей в Радянському Союзі не було, – констатує О.Л. Шевченко. – Тому й моя родина також не була багатою. Однак в житті так буває, що хтось працює і має більше, а комусь це вдається менше.
Не терплю зашморгу на шиї
– Ви постійно ходите без краватки. Це ви таким чином підкреслюєте свій стиль?– запитав один з журналістів.
Не без гумору Шевченко відповів:
– Коли зашморг на шиї, то нема свободи. Мені хочеться бути свобідним, таким , яким я є. Люди мають сприймати людину такою, яка вона є насправді. А не картинку, яку вона хоче створити.
Звик всі справи доводити до кінця
Одне з запитань стосувалося того, що крім заяви у Верховній Раді про обшук у компаніях Буковелю, він буде робити далі.
– Я звик все доводити до кінця. Хочу знати, що шукали, що знайшли, і який сенс усіх цих дій. Подія мала великий резонанс. Можливо, цей резонанс дасть можливість зрозуміти псевдопатріотам та псевдоправоохоронцям, що не можна робити подібні речі у нашій країні. Те, що відбулося, крім важливого політичного підтексту має й інвестиційний характер. Після таких випадків інвестори подумають, чи варто у такій ситуації йти в Україну. І це повинні зрозуміти у верхах.
Буковелівські дорожники – лідери галузі
Скажу відверто, що весь відрізок шляху від Рівного до Буковелю помережаній кращими, гіршими і поганими відрізками дороги. Найкращий з них – той, який все ближче до курорту. Буковелівські будівельники доріг надають послуги і з власної ініціативи обіцяють десятирічну гарантію якості шляхів. Тому дивно, що працівники СБУ, за словами їх речника, проводили обшук через неякісний асфальт. Коли Шевченка запитали, в чому формула успіху дорожно-експлуатаційної компанії «ПБС», то він відповів, що вони не дають нікому ніяких хабарів, всі операції здійснюються якісно, застосовуючи нові технології.
– І головне – треба вигнати дурнів із влади та будувати дороги, – радикально відповідає народний депутат і продовжує тему. – Дурні у владі – це ті, хто своєю некомпетентністю та корумпованістю довели до ризику втрати суверенності та цілісності. А збудувати дороги – означає відновити транспортну, комунальну та іншу інфраструктуру України, що стане базою для розвитку держави.
Шевченко проти подвійного оподаткування лісівників
Дане запитання належить авторові цих рядків. Воно стосувалось того, що в Україні триває масове всихання сосни. А прийняті в останні роки закони, які стосуються лісового господарства призвели до того, що багато лісоматеріалу лежить без діла. Внутрішній ринок не справляється його переробляти, а вивезти за кордон – неможливо. Держава втрачає через це таку потрібну нині валюту і замість того, аби спростити правила санітарної рубки, 15 серпня Верховна Рада прийняла закон, який зобов’язує держлісгоспи платити податок за землю, на якій росте ліс.
Олександр Шевченко відповів, що він проти подвійного оподаткування держлісгоспів, бо це може призвести. Бо це може призвести до банкрутства галузі. На його думку, треба більше переробляти ліс на внутрішньому ринку, аби не возити за кордон кругляк у вигляді дров. Він також допускає той факт, що ліси крім державних можуть бути й приватними. Олександр Шевченко розповів про те, як господарюють лісівники за кордоном, зокрема в Австрії, де новітня техніка не шкодить екосистемі і підростаючому лісу.
Досвід Буковелю зобов’язує діяти
Окремі запитання до Олександра Шевченка стосувалися його передвиборної програми як кандидата у президенти. Вона має п’ять основних напрямків і стосується насамперед розвитку економіки, а також побудови справедливого суспільства. Свої перші три завдання у ролі Президента він бачить у сприянні настання миру, подоланні корупції і створенні таких умов для життєдіяльності українців, аби вони жили вільно та заможно. І таким чином зруйнувати ненависть у суспільстві, яка є на даний час у нашій державі.
Шевченко в суботу буде в Рівному
Олександр Леонідович Шевченко розпочинає свої передвиборні зустрічі на території України. Зокрема у розмові з журналістами він повідомив, що у п’ятницю планує бути у Луцьку, а в суботу – в Рівному.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали