Завершилося будівництво 95-метрового дерев’яного мосту через річку Горинь

Він сполучить Висоцьку та Миляцьку ОТГ, що на Дубровиччині. Наразі тривають роботи по фарбуванню дерев’яної конструкції та упорядкуванню території навколо нього.
Будівництво мосту, вантажопідйомністю 60 тонн, розпочалося за ініціативи депутата Рівненської обласної ради, начальника управління лісового та мисливського господарства Віталія Суховича та за підтримки народного депутата України Василя Яніцького і ДП «Висоцьке лісове господарство». Обидві об’єднані територіальні громади активно долучилися до цього будівництва, оскільки така інженерна споруда дасть можливість швидко й зручно добиратися до сіл громад, пасовищ, полів, розміщених по обидва боки Горині. Адже, щоб доїхати по окружній дорозі через райцентр, треба здолати понад 50 кілометрів. Велику роль новий міст відіграватиме й для виробничої діяльності Висоцького держлісгоспу. Їх нижній склад розташований в Удрицьку, по інший бік річки. Доставляти деревину туди на відстань понад 50 км лягало додатковими величезними витратами на бюджет підприємства. Через Горинь і до цього функціонувала понтонна переправа, проте вона щороку пошкоджується під час повені, потребує значних капіталовкладень в ремонти, що обраховуються сотнями тисяч гривень. Окрім того, кілька разів на рік її просто затопляє, і тоді це сполучення стає перерваним. Та й свій технічний ресурс понтонний міст уже давно вичерпав, отож, хто може гарантувати безпечність його функціонування?
Зведений міст мостобудівельним підрозділом Збройних Сил України. Це завдання стало одним із заліків індивідуальної та колективної роботи за стандартами спеціальної підготовки військових частин інженерних підрозділів вітчизняного війська. Активно долучилися до роботи працівники Висоцького лісгоспу на чолі зі своїм директором Віталієм Торчилом. Саме на їх плечі ліг основний обсяг робіт. Долучалися до робіт і місцеві жителі.
– У вкрай короткі строки, вже на порозі підтоплення, вдалося вирішити таку серйозну проблему тисяч людей нашої та Миляцької об’єднаних територіальних громад, а також бюджетоутворюючого для нас державного лісового підприємства, – каже голова Висоцької ОТГ Людмила Гура. – Гуртом, об’єднавши зусилля, ресурси та людей, можна вершити великі справи. Жителі наших сіл щиро вдячні Віталію Суховичу, Василю Яніцькому, Віталію Торчилу, військовим мостобудівельникам, лісівникам ДП «Висоцьке лісове господарство» та усім, хто долучився до цієї доброї справи.

Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали