«Красносільські вітряки» навіяли народні джерела талантів

Колись цей вітряк збирав людей, аби могли собі борошна намолоти. Уже давно ніхто таким способом не виготовляє сировину для хліба насущного. Залишилася в Красносіллі Гощанського району лише споруда як етнографічний пам’ятник , біля якого витає український дух минувшини.
Девять років тому прийшла ідея відзначити тут свято осені, адже друга половина вересня уже має всі плоди, які виростили наші селяни у полях та садках. Тож можна й пісню заспівати, яка єднає тисячоліттями наш український нарід, коровай розділити та наливочки спробувати.


– Цього разу фестиваль «Красносільські вітряки» значно розширив свою географію, – розповідає засновник та його головний організатор, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, заслужений працівник культури України Анатолій Івасюк. – Він став Всеукраїнським, а наступний – ювілейний, дасть Бог доживемо, можливо , буде ще й міжнародним.
Ведучі знайомлять з колективами артистів, які приїхали на свято: виконавиця естрадно-джазової музики, народна артистка Молдови та Румунії Рада, дорогі сусіди з Житомирщини, Тернопілля, Волині, мужньої Луганської області, чарівної Одеської, барвистої Черкаської, милозвучної Львівської, мальовничої Чернігівської, заквітчаної Київської, з величавого Києва та гостинної Рівненської областей.
А відкрив концертну програму народний аматорський хор «Чорнобривці» Гощанського районного об’єднання культури та дозвілля. Звучать пісні, народ милується їх мелодійністю, вирує свято. Десятки куренів запрошують на частування і всім, хто частується, роздали жетончики і який курінь найбільше сподобався, йому й віддавали перевагу а пізніше він буде названий переможцем. А смаколиків й справді було чимало. Лиш одних пирогів господині напекли 1200. Нові цукерки «Красносільські вітряки» спеціально для свята виготовив Гощанський завод протоварів.
Виступають на сцені неповторні, самобутні , колоритні ансамблі, проводяться майстер-класи та продаж виробів народних умільців, жартівлива лотерея, екскурсія по вітряку, конкурси на автентичність костюму та старовинну українську страву, тривають козацькі забави. Всіх вітають народний депутат Юрій Вознюк, виконуюча обов’язки Красносільського сільського голови Ольга Доля, голови райдержадміністрації та райради Юрій Ковальчук та Олександр Поліщук.
До пізнього вечора тривав фестиваль народної творчості історії та побуту «Красносільські вітряки». Від серця до серця летіла пісня любові і ніжності, щастя і миру. Саме такі фестивалі показують, що український рід талановитий, гостинний, з невмирущим духом.

Андрій БАБІНЕЦЬ
Фото Петра ЗУБКЕВИЧА

Вас можуть зацікавити такі матеріали