Ротарі клуб підвищує кваліфікацію лікарів

Реформування медицини в Україні є невід’ємною частиною входження в європейський простір. Тому Ротарі клуб Київ-центр та ГО «Асоціація серцево-судинної допомоги сімейної медицини» створили проект з проведення безперервного навчання для підвищення кваліфікації лікарів первинної ланки сімейної медицини. На минулому тижні у Рівненському базовому медичному коледжі, який часто буває центром подібних заходів, було проведено навчання за проектом «Доказова медицини в реформі сімейної медицини в України 2018-2019». Як сказала керівник проекту заслужений лікар України, завідувач кафедри кардіології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, доктор медичних наук, професор, президент ГО «Асоціація серцево-судинної допомоги сімейної медицини», член Ротарі клубу Марина Долженко:

– Сьогодні дуже важливо підвищувати рівень кваліфікації сімейних лікарів, які переводять лікування на новий європейський рівень. І ми пропонуємо способи навчання, які наближені до реальних умов практичного лікаря, після чого лікарі матимуть змогу проходити он-лайн навчання та підвищувати кваліфікацію на порталі www.WebMedFamily.org.

У час, коли проходив семінар? світ відзначав Міжнародний день боротьби з поліомієлітом. Тому першою виступила лікар-імунолог КЗ «Рівненська обласна дитяча лікарня» Оксана Малко. Вона сказала, що світова спільнота майже позбулася цієї важкої недуги. Торік в Україні було лише два випадки цієї смертельної хвороби і лише тому, що проводиться активне щеплення. Вакцинація є основою для профілактики багатьох хвороб. Нині в Україні поширилось таке захворювання, як кір. І цього могло би бути менше, якби вчасно провtkfcm вакцинація. Не позбулися також випадків дифтерії та кашлюка. Часто тому, що батьки ігнорують щеплення, не довіря.ть медицині. А потім стаються фатальні випадки. Тому завдання медицини, у тому числі й сімейної, переконати дорослих у потребі вакцинації.

Того дня учасники семінару прослухали корисну інформації з багатьох тем, які стосуються роботи сімейного лікаря. Слухачі були розділені на групи, де відбулися майстер-класи, під час яких уже детально ознайомлювались з нюансами медичної практики. Майстер-класи проводили відомі спеціалісти та професори з питань сімейної медицини, терапії, кардіології. По закінченню навчання його слухачі отримали відповідні сертифікати. Учасники заходу мали можливість також ознайомитися з багатьма новинками способів лікування та препаратів серцево-судинних та інших хвороб.

Мирослав БЕРТАШ

На фото:

Марина Долженко та директор Рівненського базового медичного коледжу Ростислав Сабадишин.

Слухачі семінару знайомлять з новинками медичних апаратів та препаратів.

Вас можуть зацікавити такі матеріали