Провели в останню путь Героя

Осіннього недільного дня 28 жовтня, плакало небо над Залужжям Дубровицького району. Плакали люди, стоячи на колінах, коли хоронили свого односельчанина-героя Олександра Котяша, загиблого на Донеччині. Три дні в жалобі був увесь район.

Слова скупих офіційних повідомлень крають душу усіх матерів України. Йому навіки залишиться 26. Після закінчення у 2009 році Залузької школи, він навчався у Рівненському автотранспортному технікумі. У 2012 році був призваний на строкову службу, а у 2013 р. підписав контракт на службу у прикордонних військах. З початку війни на Донбасі, Олександр періодично перебував у зоні ведення бойових дій в Донецькій та Луганській областях. Загинув 24 жовтня 2018 року від кульового поранення. У загиблого залишились батьки та двоє братів.

Люди з усього Дубровицького району, побратими з Краматорського прикордонного загону, відділу прикордонної служби «Калинове», Луцького прикордонного загону, відділу прикордонної служби «Дубровиця», Дубровицького районного військкомату, воїни АТО з’їхалися у Залужжя, щоб віддати шану загиблому воїну.

Жалобна процесія з понад 2 тисячі чоловік розтягнулася чи не на все село, побратими і друзі несли домовину з тілом бійця, а всю дорогу устеляли живі квіти… Під час траурного мітингу-прощання з героєм, голова РДА Микола Петрушко сказав: «Сьогодні чорний день, день глибокого смутку за загиблим захисником рідної землі. Олександр належить до особливої категорії вояків, які є уособленням незламної волі, великої мужності та незборимого прагнення до перемоги. Герої не вмирають!».

Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали