Дороги впевненості

Минула п’ятниця для костопільських лісівників стала підсумком роботи за 2018-й рік. А також демонстрацією введення в експлуатацію нової лісової дороги у Костопільському лісництві.

Здавалося б відкриття лісової дороги не така велика подія. Однак, це на перший погляд вона має місцеве значення.

– Ми ввели в експлуатацію дорогу відстанню 9,8 км від Костополя через ліс до села Купля Березнівського району, – пояснює важливість об’єкту директор ДП «Костопільське лісове господарство» Олександр Мелещук (на фото). – Це будівництво розпочате в 2007 році, а торік ввели експлуатацію 2,8 км і затратили на це 1,5 млн грн. Будівництво цієї дороги дуже необхідне, бо тут були надзвичайно важкі умови з роботами в лісі, з доставкою людей, з доглядом за насадженнями. Сюди не могли добратися пожежні автомобілі. Введення дороги суттєво скоротить транспортні послуги. А ще з’єднає села Костопільського та Березнівського районів і скоротить шлях до дороги обласного значення з 40 км до 10.  

Олександр Мелещук

На урочистому відкритті експлуатації дороги побував начальник обласного управління лісового і мисливського господарства Віталій Сухович. Він також високо оцінив важливість цієї дороги:

– Розбудова інфраструктури лісового господарства – один з приріотетів, на який націлює держлісгоспи наше управління. Вона важлива як для виконання внутрішньо лісівничих робіт, так і вигідна для місцевих жителів. Адже ця дорога зробить ближчими два райони. Враховуючи те, що ми змушені займатися самовивозом лісопродукції, то це також дуже вигідно, бо на теренах Костопільщини є потужні лісопереробні підприємства. І ми чітко розуміємо, що це робочі місця і зручність у всій діяльності лісівників, скорочення витрат на пальне та запчастини. Подібні дороги зроблені у Клесівському, Соснівському, Березнівському, Остківському, Рокитнівському держлісгоспах. І це дає можливість працювати у галузі більш ефективно.

Запросили на урочисте відкриття дороги і голову Костопільської райдержадміністрації Олександра Середу. Ось як він оцінив значення цієї дороги:

– Для нас дуже важливо, що держлісгосп має можливість за свій кошт будувати дороги як для власного користування, так і для загальної користі життєдіяльності Костопільського та Безезнівського районів.  Ця дорога, на наш погляд, може стати сіткою дорожньої інфраструктури місцевого значення, а не тільки для внутрішнього користування.

Начальник обласного управління лісового і мисливського господарств Віталій Сухович, голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, директор ДП «Костопільське лісове господарство» Олександр Мелещук та голова обласної організації профспілки Володимир Якимчук перерізали символічну стрічку і таким чином дали хід для експлуатації дороги.

Пригадує головний лісничий держлісгоспу Віталій Стельмах:

– Тут були непролазні болота. Нас завжди хвилювало те, щоб не дай Боже в цих місцях не загорівся ліс, адже сюди дістатися пожежним автомобілям було неможливо, не легше було й охороні лісу. Будували її в кілька етапів 10 років, як дозволяли кошти. Але тепер це дорога впевненості в нашій роботі.

А в самій актовій залі держлісгоспу уже зібралися делегати для проведення конференції по прийняттю колдоговору. Сюди прибули також голова обласної ради Олександр Данильчук (на фото), голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Володимир Якимчук.

З інформацією про здобутки колективу виступив директор держлісгоспу Олександр Мелещук. Назвемо лише окремі факти та цифри про діяльність костопільських лісівників, аби розвіяти міфи про те, що лісівники лише ліс ріжуть, а дерева й самі ростуть. Так ось, в минулому році костопільчани створили лісові культури на площі 215 га, що становить 130% до планових завдань. Природне поновлення зробили на площі 110 га, а догляд за лісовими культурами проведено на площі 756 га. Для цих робіт довелося виростити понад 2 мільйони сіянців основних лісоутворюючих порід. У цьому році заплановано розширення асортименту лісоутворюючих порід. Замість всихаючи соснових насаджень вводяться інші породи – модрина, ялина, а також дуб червоний. Варто сказати, що, на жаль, проблема всихання хвойних насаджень залишається актуальною. Торік у держлісгоспі завершенно роботи по обстеженню насаджень разом із науковцями Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту. Завдяки проведеним заходам площі уражених насаджень скоротили майже втричі. Загалом рубки, формування та оздоровлення лісів проведено на площі 2244 га. Всього заготовлено 69,4 тисячі кубометрів ліквідної деревини. Важливим залишається питання охорона лісів та самовільних рубок. Торік було складно працівниками лісової охорони підприємства 47 протоколів про лісопорушення. Завдані збитки лісовому господарству на суму 134 тисячі гривень були відшкодовані у повному розмірі.

Вражаючі цифри також з виконання виробничої програми. Обсяг реалізації продукції забезпечено на суму 151, 970 тисяч гривень. Така виробнича програма дає можливість костопільським лісівникам бути серед передовиків трудового суперництва і мати одну з найвищих заробітних плат у галузі. У 2018 році підприємство сплатило державі різних податків, зборів і платежів у сумі більше 56,5 мільйонів гривень. Тож не дивно, що голова райдержадміністрації Олександр Середа назвав підприємство одним з найбільш бюджетоутворюючих. Він відзначив також високу меценатську діяльність Костопільского держлісгоспу. Подякував за роботу костопільським лісівникам голова облради Олександр Данильчук. Він високо оцінив внесок костопільчан у загальну економіку не лише району, а й області.

Володимир Якимчук відзначив діяльність профспілкової організації цього лісового господарства. Воно серед кращих в організації трудового суперництва, організації культурно-масових, спортивних заходів. Однак Володимир Володимирович зауважив, що профспілкам доведеться і в цьому році відстоювати інтереси галузі та виробників в цілому. Адже Кабмін планує й наділі збільшувати податковий тиск. Профспілкові лідери звернулися до Уряду з листами, у яких заперечують подібні дії чиновників. Лісові господарства і так сплачують чималі податки, які дають змогу утримувати бюджетну сферу в країні. Однак ще більші побори просто знищать галузь.

Тетяна Доманська

Звітуючи про виконання колективного договору, голова профкому Тетяна Доманська зауважила, що практично всі його пункти були виконані. На соціально-культурні заходи адміністрація виділила 4,7% від фонду заробітної плати, що в загальній сумі слало більше 2 млн гривень. Це дало можливість розширити географію відпочинку трудівників підприємства. Традиційно відпочивали на узбережжі Чорного моря. 17 дітей працівників відпочивали в «Електроніку». 18 осіб з лісового господарства поліпшували здоров’я в Трускавці та санаторії за призначенням лікарів. А ще запам’ятався тур вихідного дня на Закарпатті та відвідини аероклубу на Київщині. Торік члени колективу побували на концертах та виставах в обласному центрі. Така активність у сфері відпочинку зафіксувала костопільчан серед кращих колективів з проведення культурно-дозвіллєвих заходів.

Грамоту отримує головний механік Володимир Адамчу, який ось уже 38 років працює у костопільськоу колективі.

Відбулося нагородження грамотами та подяками кращих виробничників переможців трудового суперництва. Колдоговір на 2019 рік було прийнято одноголосно.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали