А резерви доведеться шукати

Минулий рік для працівників ДП «Рівненське лісове господарство» можна вважати успішним. Тому звітуватися керівництву на зборах під час підписання колдоговору було не складно. Обсяг реалізації продукції за 2018 рік склав 50,3 млн гривень, що в порівнянні з попереднім роком 127,5%. Вартість знеособленого кубометра реалізованої лісопродукції у звітному році склала 1001 гривню, що на 31% більше відповідного періоду 2017 року. Обсяг реалізації продукції на одного працюючого склав 412,1 тисяча гривень. Темпи росту становлять 131%.

Зріс розмір середньомісячної заробітної плати одного працюючого. І це приблизно середній показник по управлянню в цілому. У витратах на виробництво зарплата займає 38%. Всього виплат по податках здійснили на суму 17,6 млн гривень, що становить 35% в обсязі реалізації продукції. Однак є кредиторська та дебіторська заборгованості. Через те капітальні інвестиції торік становили всього 1, 2 млн гривень. І цього явно замало, аби розвивати виробництво. Відверто йшла мова про те, що потрібні додаткові кошти на базове лісовпорядкування. У цьому році знову росте податкове навантаження за рахунок збільшення рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та введення плати за землю. Економісти підрахували, що податки у поточному році треба буде сплатити 1,8 млн гривень більше.

В обговорені доповіді взяли участь Василь Хилюк, Олександр Стасюк та Євген Гриб, які звітувалися про діяльність своїх підрозділів, а також порушили деякі питання, які стосуються пунктів колективного договору.

Про виконання колдоговору за минулий рік та профспілкову діяльність звітував очільник профспілок Микола Брускаль. Він детально розповів куди витрачалися профспілкові кошти. Левова частка їх пішла на оздоровлення членів колективу та їх лікування. У кінці року 8тисяч витратили на підтримку сімей АТО, зокрема на придбання продовольчих пакетів до новорічно-різдвяних свят. Крім оздоровлення членів колективу, 21 дитина їхніх працівників також відпочила у літніх таборах. Микола Брускаль вніс кілька нових пропозицій щодо доповнення колективного договору між адміністрацією та профспілкою, яка представляє працівників підприємства. Колдоговір на 2019 рік був одностайно прийнятий.

На зборах побував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович. Він звернув увагу колективу на те, що необхідно буде шукати резерви для повноцінного функціонування підприємства. Треба буде працювати у режимі жорсткої економіки, а також думати як використовувати своє географічне становище. Адже цей держлісгосп знаходиться неподалік від обласного центру і має багато заказників.

Радилися також з приводу поточної діяльності колективу. Зокрема весною у держлісгоспі має бути проведений семінар. А тому треба завершити капітальний ремонт бази Олександрійського лісництва. Віталій Сухович разом із директором підприємства Володимиром Білим та спеціалістами лісгоспу оглянули майданчик гаража Олександрійського лісництва, де зараз триває капітальний ремонт (на фото).

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали