Березневі свята митців

Активним став початок березня для гощанських культпрацівників. Спочатку напередодні свята жінок – 8 Березня вони побували у Костополі, порадували своїми виступами місцеву громаду та владу. А 7 березня у м. Здолбунів відбулася урочиста Академії «Дорогами поета на Рівненщині». На захід завітали не лише колективи Здолбунівськго краю, а й сусідніх районі, зокрема і Гощанського, якими у 1846 році мандрував славетний Кобзар.

Виступ кожного з колективів був захоплючим, серед них зворушливим та заворожуючим став виступ народного аматорського хору «Чорнобривці» Гощанського районного об’єднання культури і дозвілля (керівник Л. Сітовський) (на фото). Звучання кожного слова неначе переносило у вир подій, що заворожувало кожного з слухачів.

Варто підмітити атмосферу, яка панувала навколо, адже зала була вбрана у неймовірно чарівну витинанку із портретом письменника, а у холі були представлені виставкові композиції з витинанок та інших творчих робіт жителів Здолбунівщини.

З вітальним словом до присутніх зернулися очільники Радивилівської, Корецької, Гощанської, Острозької, Здолбунівської, Дубенської райдержадміністрацій, а також народний депутат О. Дехтярчук, начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА Я. Мельник.

Також варто зазначити, що захід відвідали голова Національної спілки письменників України М. Сидоржевський, керівник спілки письменників Рівненщини І. Баковецька, відомі літератори Рівненщини, члени «Просвіти» ім. Шевченка на чолі з головою просвітян Рівненщини І. Вєтровим.

Громада Здолбунівщини передала естафету братньому Острозькому району. Вишиваний «Кобзар», над яким майже рік працювали освітяни Здолбунівського краю, відтепер можна буде побачити у районному історико-краєзнавчому музеї міста.

Лілія Оленич

Вас можуть зацікавити такі матеріали