Разом дбати про майбутнє лісу

І знову – весна. Для романтиків – мить розправити крила для високого польоту. Для прагматиків – час встигнути реалізувати задумане. Для природи – пора оновлення. А ще народна приказка каже, що весняний день рік годує. Тож для хліборобів, садівників, лісівників весняна пора – час для особливо активної роботи.

Колектив ДП «Дубровицьке лісове господарство» найвідповідальнішу у своїй роботі пору року зустріли у всеозброєнні. І людський, і технічний, і матеріальний ресурс був готовий при настанні сприятливих погодних умов вступити у фазу активних робіт по посадці лісу. Тож роботи розпочалися, щойно це дозволила погода. Адже за короткий проміжок часу потрібно встигнути зробити найбільші обсяги робіт з лісокультурної кампанії, тобто, посадити молоді дерева. Процес відновлення лісів є одним з основних компонентів збереження біорозмаїття та екологічної рівноваги на планеті. Лісівники працюють не просто на прийдешні десятиліття – їх працю оцінять наступні покоління. Відповідальність велика, тому й підхід до справи серйозний. Жодна ділянка, де пройшли планові виробничі рубки чи вимушені санітарні, не залишиться пустувати – там вже садять молодий ліс.

Щороку навесні, з ініціативи Державного агентства лісових ресурсів, в Україні, і на Дубровичині зокрема, проводиться акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Традиційно вона розпочинається 21 березня, у Всесвітній день лісу, та триває до Дня довкілля – 20 квітня. Акція має не тільки практичну складову, а ще вона покликана розказати громадськості про важливість шанобливого і відповідального ставлення до природи, зацікавити у збереженні і примноженні лісових багатств рідного краю. До створення лісових насаджень залучається учнівська молодь, представники влади і громадських організацій та небайдужі громадяни. Цього року погодні умови такі, що акцію розпочали раніше. 15 березня природолюби з Дубровицького ліцею дружно та з задоволенням долучилися до посадки лісу. Юні поліщуки розуміють важливість лісів для нашого краю й України. А деревця, посаджені власними руками, обов’язково дадуть дітям відчуття причетності до великої справи, розуміння нелегкої праці лісівників, виховують у них здорове екологічне мислення. Допомогти дітям в цей день приїхали голова Дубровицької РДА Микола Петрушко та директор Дубровицького лісгоспу Віталій Петренко. По закінченню роботи, лісівники почастували своїх помічників запашною юшкою. Настрій учасників акції був чудовим, бо для них це не лише робота, а ще й спілкування з друзями та природою.

 Загалом, цього року Дубровицький лісгосп та його підвідомчі підрозділи виконали роботи з лісовідновлення на площі 140 га, в тому числі – посадка лісових культур на землях державного лісового фонду на площі 130 га. Для кращого приживлення саджанців, перед посадкою їх корінці обробляють вологонакопичувальними розчинами. Попередньо було проведено підготовку ґрунту на площі 140 га.

Для виконання запланованих об’ємів робіт, на розсадниках лісгоспу в 2018 році було вирощено 1844 тис штук стандартного садивного матеріалу, сіянців і саджанців, та заготовлено 350 кг насіння деревно-чагарникових порід. Це повністю забезпечило потреби лісництв необхідною кількістю садивного та посівного матеріалу для виконання завдань весни 2019 року, а вже за два місяці 2019 року заготовлено 155 кг насіння сосни та ялини звичайної для посіву в лісових розсадниках і теплицях. Варто відмітити, що в ДП «Дубровицьке лісове господарство» значна увага приділяється вирощуванню посадкового матеріалу в умовах контрольованого середовища. За останні 3 роки побудовано 8 теплиць загальною площею 0,27 га, де щорічно вирощується 1,1 млн стандартних сіянців сосни звичайної.

Лісокультурна кампанія продовжується. Допомагали лісівникам у створенні лісових культур, окрім вихованців Дубровицького ліцею, школярі Мочулищенського та Крупівського НВК.

Адміністрація та працівники ДП «Дубровицький лісгосп» вдячні всім небайдужим, хто долучається до праці на благо наступних поколінь та екологічного благополуччя Землі.

Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали