Олександр Волочнюк: «Первинка – це командна робота»

Очевидно, що кожен із нас не хоче хворіти, а особливо боїмося коли недуга раптом підкралася у свята чи вихідні. Якщо з нами таке стається, то проблема лише поглиблюється. Бо, як правило, у такі дні поліклініки не працюють і тоді сподівайся лише на «швидку». Але й і її спеціалісти не завжди погоджуються вам допомагати. Мовляв, маєте сімейного лікаря. І не кожен сімейний лікар готовий вам допомагати у неробочий час. Як ця проблема вирішується на Володимиреччині розпитуємо директора КП «Володимирецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Олександра Васильовича Волочнюка.

– Первинка – це командна робота. Ми не можемо ризикувати здоров’ям наших громадян. Тому завжди є взаємозамінність. Та, власне, життя вимагає завжди бути готовим до взаємозаміни. Адже людям треба і у відпустки чи у відрядження їхати, та й лікарі самі не застраховані від хвороб. Тому у нас розроблені чіткі графіки хто, кого і коли у разі потреби заміняє.

– Останнім часом Володимиреччина може похвалитися введенням у дію нових сільських медичних установ…

– І це правда. Свого часу ми трохи зекономили кошти на медицині. І завдяки Світовому банку, сприянню народного депутата Василя Яніцького, місцевої влади ми маємо нині в арсеналі первинного рівня 12 сучасних амбулаторій та 39 ФАПів. Деякі з них здані в експлуатацію нещодавно, 7 з цих закладів на стадії завершення будівництва або капітального ремонту. І це не просто гарні нові стіни. У наших закладах є майже все необхідне для того, аби надати як первинну допомогу, так і встановити діагноз хвороби.

– А чи вистачає медперсоналу?

– Загалом, так. Та життя вносить корективи. Нині 8 жінок-лікарів знаходяться у декретних відпустках. Тому доводиться знову шукати взаємозаміну. Середня зарплата сімейних лікарів в цих установ 14 тисяч гривень. І це не погано для сільської місцевості.

– І скільки уже підписано декларацій із сімейними лікарями?

– Загалом близько 75% від усього населення уже підписали декларації з сімейними лікарями. Могло би бути більше, але цьому не сприяють міграційні процеси. Відомо, що чимало людей нині працюють за кордоном і вони в силу обставин не підписали декларацій.

– Спасибі за інформацію. Бажаю успіхів на ниві реформації медицини.

– Дякую і вам. А всіх свої колег вітаю з прийдешнім Днем медичного працівника. Бажаю всіляких гараздів, фахового росту та міцного здоров’я.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали