Кінноспортивний гурток «Лісний Пегас»

У наш час в усьому світі ці розумні та добродушні тварини є для людей одним із вартісних хобі в кінному туризмі, в лісовому та сільському господарстві, іпотерапії. Однак здебільшого вони залучаються для функціонування кінного спорту, що характеризується, як один з найблагородніших та найкрасивіших видів спорту. Завдяки цьому в людині виховується доброта, сміливість та спритність, а також толерантне ставлення до братів наших менших. Спілкування з кіньми відволікає молодь від негативних звичок, а більшість в майбутньому стають спеціалістами з конярства. Тому, виходячи з найкращих побажань для своїх дітей та молоді, жителі смт Клевань звернулися до Клеванської селищної ради з проханням організувати кінноспортивний гурток. Було багато труднощів для реалізації даної ідеї. Проте завдяки добрим людям, влітку 2018 року на базі Клеванського лісництва було створено кінноспортивний гурток «Лісний Пегас» Клеванського будинку культури (директор Володимир Кіткайло).
Одним із завдань гуртка є участь у всіх культурно-масових заходах нашої громади, заняття з верхової їзди для дітей та дорослих, їх підготовка до активної участі в змаганнях. Разом з тим, розвивати кінний туризм в Клеванській об’єднаній територіальній громаді, оскільки на її території є важливі історичні пам’ятки архітектури та славнозвісний Тунель кохання.
На даний момент вже проводиться навчання дітей та дорослих, бажаючих навчитися їздити верхи. Збірна команда неодноразово брала участь в кінних змаганнях на Рівненщині: в с. Велика Омеляна, с. Суськ, с. Зоря, смт Клевань та смт Оржів. Важливо, що учасники «Лісного Пегасу» стали призерами, про що свідчать отримані грамоти й медалі.
Кінноспортивний клуб утримує чотирьох коней. Керівником гуртка є дипломований спеціаліст із конярства Олег Іванов – випускник Санкт-Петербурзького державного аграрного університету з 35-річним стажем роботи. Поруч з тим він є професійним тренером з кінного спорту. Виконує функції зоотехніка, коваля та конюха.
Серед старанних учнів кінноспортивного гуртка варто відзначити О. Мирончук, Я. Трофимчук, В. Русина, Ю. Карпова, Т. Лелюх, А. Колб, С. Панчук та інших.
Отож, кінноспортивний гурток «Лісний Пегас» займає важливе місце в житті Клеванської об’єднаної територіальної громади, щодо розвитку культурно-масової діяльності та кінного туризму. Тому слід побажати величезних творчих та спортивних успіхів для того, аби продовжувати робити добрі справи для людей в майбутньому.

Олег Іванов, керівник кінноспортивного гуртка «Лісний Пегас» смт Клевань.

Вас можуть зацікавити такі матеріали