Наша історія

З нагоди підготовки до відзначення 80-ї річниці з часу заснування нашої газети, яка раніше мала назву «Червоний прапор», а тепер – «Вільне слово», ми продовжуємо нагадувати вам, шановні читачі, і собі: про що писало найстаріше і найпопулярніше видання в різні роки.
Отож, чи не весь номер за 28 червня 1949 року був присвячений колгоспному селу, розпочинаючи від листа учасників республіканської наради каучуководів Української РСР. Виявляється, що тоді ця нині маловідома рослина була досить популярна у наших селах. Наприклад, її масово вирощували у сусідніх Волинській, Житомирській, Тернопільській та інших областях.
Ось тільки від Рівненщини під даним зверненням до вождя всіх часів і народів підписантів чомусь немає. Не знаємо, чи то врожаї каучуку у нас не були такі високі, як у сусідів, чи, взагалі, у нас цієї культури не вирощували … А ось насіння кок-сагизу тоді на Рівненщині зібрали вперше. До речі, врожай видався непоганим.
Втім залишимо все це на розсуд наших старших читачів і фахівців-аграріїв. А ми ж продовжимо екскурс у наше, здається, не таке вже й далеке минуле. Отже, на порядку денному в цю гарячу пору була, звичайно ж, підготовка до жнив і хлібозаготівель. Про це йшлося, зокрема, у повідомленнях з Корецького, Березнівського, Рівненського, Червоноармійського районів, а також огляді редакційної пошти під промовистою назвою «Велике трудове піднесення».
Ну, і звичайно ж, на передньому плані були вступна кампанія до вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, а також підготовка шкіл до нового навчального року.
А ще увагу читачів мали б привернути короткі повідомлення про екскурсію до передового колгоспу «РСЧА» Мізоцького району, відкриття пологових будинків у селах Костопільського району, виїзні концерти для селян агіткульбригади Березнівського районного будинку культури, ситуація з передплатою друкованих видань у Сарненському районі.
Що ж, як кажуть, і нині ці питання є досить актуальними як для вас, шановні наші читачі, так і для нас, журналістів. Адже ми працюємо для вас і намагаємося у всьому вас підтримати. Нині ж вашої підтримки потребуємо і ми. Тому, хто не “вписався” у передплату на ІІ півріччя, може це зробити на 5 місяців. Передплатна ціна 22.50 на місяць.
Що ж, як кажуть: далі буде…
PS: З нетерпінням чекаємо від вас спогадів з вашого життя, які були б вартими оприлюднення у «Вільному слові». Тож читайте самі, перекажіть друзям і знайомим. І таким чином візьміть участь у творчому конкурсі «80 літ з краянами і про них».

Вас можуть зацікавити такі матеріали