Патова ситуація


Так називають у Сосновому ситуацію, яка склалася зі спробою створити об’єднану територіальну громаду. Згідно з діючим перспективним планом формування територій громади у нашій області, на Березнівщині у Соснівську ОТГ мали б увійти Соснівська селищна та три сільради – Марининська, Губківська та Хмелівська.
– На першому етапі пройдено всі процедури, – розповідає заступник селищного голови Соснового Павло Стерлюс. – Згоду дали всі суб’єкти об’єднання. Однак сільський голова Маринина Юрій Коваль не підписав рішення сесії сільради, де йшлося про об’єднання громад. Суди різних інстанцій прийняли рішення не на користь позивачів. Однак на наступному етапі уже частина депутатів виявилася проти об’єднання і тепер не вистачає голосів, аби прийняти рішення. Схожа ситуація і в Хмелівській сільраді, де голоси обранців розділилися. Тепер ми знаходимося у патовій ситуації, адже ці сільради не пишуть відмову про об’єднання і разом з тим не голосують за ОТГ.
Звертаю увагу селищного голови Миколи Кота і вже знайомого нам Павла Стерлюса, що перед їхнім приміщенням дорога в ямах.
– Обіцяли на цю дорогу виділити кошти з обласного бюджету. Загалом же дороги у нас – це найболючіше питання. Та уявіть собі, якби ми об’єдналися згідно з перспективним планом, то отримали б субвенції в розрахунку на сільське населення у сумі трьох мільйонів гривень. Це наш річний бюджет. Скільки можна було б зробити за ці гроші сільських доріг! Крім цього ми активно беремо участь у різних грантах. Деякі виграли, але могли б виграти й більше, бо нам кажуть: «Були б ви ОТГ, то цей грант дістався б вам». Подавали проекти на розвиток велотуризму. Є у нас навіть офісне приміщення колишньої поліклініки, яке могло б послужити центром реалізації цього проекту. Однак знову ж таки – ми не ОТГ. А тим часом туризм у нашому краї розвивається без впливу місцевої влади. На річці Случ проходять сплави. Їх організовують поляки, вони використовують нашу унікальну можливість і заробляють на цьому гроші, які б могли піти у скарбницю наших населених пунктів.
Сільський голова Маринина Юрій Коваль пояснив:
– Після сесії, де депутати затвердили рішення про об’єднання в ОТГ, до мене звернулась частина громади наших сіл, які побачили порушення законодавства. Окремі громадяни сіл Маринин та Більчаки подали в суд на рішення депутатів. Закінчилась судова тяганина, але тепер уже частина депутатів, послухавши громаду, не проголосувала за об’єднання. Головна причина в тому, що люди не вірять в рентабельність громади. Наша сільрада на себе заробляє, отримуємо лише субвенцію на галузь культури та дитсадок. Якби об’єднання відбулося у 2016 році, то справді було б вигідно. Але, вочевидь, мало було проведено роз’яснювальної роботи з населенням.
На жаль, нам не вдалося зв’язатися телефоном з працівниками Хмелівської сільради. Очевидно, там поміняли номери. Та все ж ситуація в цій сільраді схожа на ту, яка є у Маринині. Частина населення за об’єднання, а частина проти. Так чи інакше, зволікання з об’єднанням нині створило патову ситуацію, а також очевидні втрачені можливості, які уже використали ті, хто ризикнув об’єднатися.
Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали