«Зелене Купало» по Корцю гуляло

У Корець знову завітав традиційний народний фестиваль «Зелене Купало в літо упало». З цього приводу завідуюча сектором культури і туризму РДА Вікторія Плисюк прокоментувала:
– З гордістю хочу відмітити, що цьогоріч нашому обласному фестивалю присвоєно статус Всеукраїнського. На нього прибули художні колективи з купальськими програмами Рівненщини, Луганщини, Київщини, Житомирщини, Хмельниччини, Львівщини, Волині, Республіки Польща та інших країн, чого не було в попередні роки. Такої уваги Корецький фестиваль удостоївся своєю колоритністю та постійною припискою в старовинному місті, що дихає історією. Сімнадцять років тому його започаткували новокорчани на берегах тихоплинного Корчика, біля підніжжя руїн замку Корецьких та навколишніх храмів різного віросповідання. З тих пір захід став візиткою гостинного краю. Щорічно це масове дійство відвідує більше семи тисяч гостей, серед яких знані виконавці сцени, високопосадовці з усіх-усюд. Основною його метою є збереження місцевих традицій, відродження кращих зразків українського фольклору, налагодження культурних дружніх зв’язків творчого взаємообміну з представниками інших держав.
Цьогоріч свято Івана Купала затягнулось аж на три дні. Розпочалося воно з круглого столу «Мистецтво об’єднує нас» та репетицій купальських дійств в селах району на релігійне свято апостолів Петра та Павла. Головні дії відбулись наступного дня урочистою ходою через заквітчену кладку та офіційне відкриття. Колону очолили браві хлопці та дівчата козаки з Нового та Старого Корця на конях. Після чого відбулася презентація представлених сільськими радами садиб «Гостинна Кореччина запрошує», де господарі в національному вбранні щедро пригощали відвідувачів вишуканими стравами та напоями. А тим часом зі сцени лунали музика, пісні, привітання. Перший заступник голови ОДА Віталій Ундір та начальник управління культури та туризму ОДА Ярослав Мельник привітали присутніх зі святом, вручили нагороду місцевому квартету «Ясени».
З вітальними словами звернулися також кандидати у народні депутати по 153 округу, в який входить і Кореччина.
А далі відбувалось фольклорне дійство «Петрівочка – мала нічка», тощо. Успішно пройшли захоплюючі конкурси «Купальська красуня», «Чари купальської ночі», «День річки Корчик» та інші забави. Настрою для відпочинку ще додали чисельні торгові точки з великим і різноманітним вибором товарів. З верболозів з’явились Водяник та Русалка. Свою пісню заспівали дівчата, пускаючи на воду віночки. Ще більше загомоніло, завирувало купальське свято, коли спалахнуло вогнище і найсміливіші взявшись за руки, стрибали через ватру, а відчайдушні молоді пари у надвечірніх сутінках відправились до ближнього козацького лісу, щоб відшукати квітку щастя – папороті.
– Всьому цьому передувала клопітка підготовча робота, – сказав голова Корецької райради Ігор Хоменчук. – Приємно, що на святі у нас побували гості з султанату Оман, керівник торгово-промислової палати та депутат місцевого парламенту прибули до нас для переговорів з пропозиціями інвестувати кошти у деякі проекти розвитку Кореччини.
А міський голова Людмила Дмитрук додала:
– Особливої похвали в підготовці русла річки та місця проведення заходу заслуговує колектив корецьких меліораторів на чолі із фахівцем своєї справи Миколою Самойдюком, котрий спільно з учасниками фестивалю відзначали і «День річки Корчик» та комунальне підприємства «Добробут», яке очолює Андрій Чекальський. Пильно несли свою вахту і представники поліції, МНС, медики та інші служби.
В цілому перший в Корці Всеукраїнський купальський фестиваль пройшов на високому творчому рівні у кращих українських народних традиціях.
Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ
Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали