Їх об’єднують любов і небайдужість


За часовим виміром 236 років, які виповнилися місту Костополю, не така вже й велика віха в історії. Однак, якщо взяти розвиток промисловості, інфраструктури, будівництва, то не кожне місто навіть за такий період може порівнятися з Костополем. А ще воно з кожним роком стає все зразковішим. Якби не знав, де воно знаходиться, то можна подумати, що це одне із європейських міст – десь у центрі континенту.
Велика заслуга у таких позитивних змінах мера Костополя Євгенія Денисюка, який служить громаді ось уже п’ять каденцій. З нагоди чергової річниці відзначення Дня міста, вітаючи костопільчан, Євгеній Олексійович сказав: «Усі досягнення, якими багате наше місто, складається з щоденної праці, знань і талантів його жителів. Нехай нас завжди об’єднують любов і небайдужість до міста, адже саме завдяки спільним зусиллям ми творимо наше місто, заради наших батьків і дітей».
Cвого часу саме працівники культури запропонували, аби свято міста проводити в середині літа, а точніше 12 липня, в день святих апостолів Петра й Павла. Храм в їх честь височіє у самому центрі Костополя. Тож і цього року свято відбулося саме на Петра й Павла.
Як годиться, спочатку відслужили в церквах міста, а потім його вулиці завирували. Ті, які ближче до центру, заповнились ятками з продукцією та різними святковими товарами, наїдками та напоями. І цим самим створили добрий урочистий настрій, а центральна площа біля пам’ятника Кобзаря приймала учасників художньої самодіяльності, які тішили народ своїми піснями та танцями .
Під вечір ще одна площа, що навпроти держадміністрації, зібрала тисячі людей на урочистості з нагоди Дня міста. Ведучими свята стали перший заступник міського голови Андрій Ткачук та секретар міськради Дмитро Єрмаченко . Вони по черзі запрошують до слова почесних гостей. А вони того дня повністю заполонили сцену, бо, як відомо, триває передвиборча кампанія, і кандидати у народні депутати не пропустили нагоду сказати і своє слово. Та їм дещо не пощастило звернутися до широкого загалу, бо злива прогнала частину людей із майдану.
Та першим ще до дощу привітав костопільчан голова обласної ради Олександр Данильчук (на фото), який вручив грамоти представницького органу нашого краю. Світлана Богатирчук-Кривко також вручала грамоти, але вже від облдержадміністрації.
Були на сцені і почесні громадяни міста Костопіль, яким випала честь вручити найвищі нагороди Костопільської міської ради, а саме відзнаки «Гордість міста Костопіль». Цього року переможцями стали учасник бойових дій в зоні проведення АТО, працівник ТОВ «Свиспан Лімітед» Іван Ядренцев, голова ОСББ «Аптечний», найбільший платник єдиного податку до міського бюджету Олександр Коренчук, директор ПП «Дизайн», депутат облради Василь Кльоп, лікарська династія, загальний трудовий стаж якої налічує понад 150 років, подружжя Людмила та Володимир Зоруки, тренер з легкої атлетики КЗ «Костопільський обласний ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів фізичної культури і спорту» Рівненської облради Степан Янчук, чемпіон України з греко-римської боротьби цього року Віктор Петрик, директор КП КМР «Костопількомуненергія» Юрій Стахнюк, керівник народного аматорського ансамблю «Веселка» Костопільського БК Людмила Озерчук, депутат Костопільської міської ради сьомого скликання, підприємець, волонтер Юрій Чижов.
Ведучі наголошують, що лауреати «Гордість міста Костопіль» є золотим фондом для містян. А далі продовжувався концерт на цій сцені. Особливо тепло зустрічали містяни свою землячку Марію Бурмаку, юну зірку, фіналістку телешоу «Голос країни. Діти» Дарію Булейчук, художні колективи району та міста.
Завершилось свято частуванням, молодіжною дискотекою та фейєрверком.
Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали