Березнівські «Щебетухи» – володарі Гран-прі.

Вокальний ансамбль «Щебетухи» Березнівського районного будинку культури, ще зовсім молодий, але вже знаний в районі. Відмінність його від інших вокальних колективів району є в тім, що він уміло поєднує український гумор із українськими народними жартівливими піснями. Ото ж, побачивши оголошення про проведення Всеукраїнського фестивалю–конкурсу гумору та народної i авторської жартiвливої пiснi «Лісапетфест–2019», «Щебетухи» загорілися бажанням випробувати свої сили. Конкурс проводився, на батьківщині переможцiв 5 сезону телевiзiйного проекту «Україна має талант» аматорського народного театру пiснi «Лісапетний Батальон» – у селі П’ятничани, Чемеровецького району, Хмельницької області.
Засновником і організатором цього масштабного шоу, в якому взяли участь 44 колективи із 16 областей України була Заслужений діяч культури України Наталія Іванівна Фаліон, керівник вищезгадуваного відомого всім гурту «Лісапетний батальйон».
За умовою Фестивалю–конкурсу, обов’язковим було виконання пародії на пісню із репертуару цього гурту. Отож, «Щебетухи» і тут проявили своє креативне бачення, підготувавши ціле попурі із шести пісень «Лісапетного батальйону», переплівши їх гумористичними репризами та підсиливши атрибутикою запчастин від велосипеда. Подальша програма колективу поєднала народний гумор із жартівливими піснями. Слід зазначити, що всі щебетухи як справжні професіонали володіли, як вокальною, так і театральною майстерністю.
Такий креативний підхід не залишився поза увагою вельмишановного журі на чолі з вiдомим телеведучим та продюсером Ігорем Кондратюком. Членами журі були: народні артисти України Оксана Пекун, Микола Янченко, керiвник народного театру пiснi «Лiсапетний батальйон» Наталя Фаліон та відомий український композитор і співак Ніколо Петраш.
Коли на другий день фестивалю нас повідомили, що ми відкриваємо гала–концерт переможців конкурсу, ми відчули, що не даремно сюди приїхали, що наша творчість потрібна людям. Але на такий результат, чесно кажучи, ми не сподівалися… Отож, коли Наталя Фаліон оголосила, що Гран–прі фестивалю отримує ансамбль «Щебетухи» з Березного – емоції зашкалювали: ми сміялися, пищали, кричали і плакали одночасно. Ми ще довго не могли повірити в те, що серед таких знаних колективів, які діють десятками років, які побували на багатьох престижних конкурсах і фестивалях України, які міняли костюми на кожну пісню, наш ансамбль здобув таку високу перемогу. Приємні хвилини, коли нас вітали керівники і учасники колективів із Черкащини, Львівщини, Закарпаття, Херсонщини та багато інших, ми не забудемо ніколи, адже це був перший фестиваль такого рівня і наша перша перемога з дипломом, кубком та цінним подарунком, а також можливістю прийняти участь в «Різдвяних вечорницях» «Лісапетного батальйону» в м. Києві.
Все це було б неможливим, якби веселі щебетушки, не стали єдиною родиною, що об’єднала український гумор переплетений з українською жартівливою піснею, на які така щедра поліська земля. На репетиції колективу вони поспішають з різних сіл району: Олена та Ірина Драганчук – з Кам’янки, Мирослава Мішкевич – з Яблуного, Олександра Дорощук і Катерина Тарасюк – з Антонівки, Наталія Миронець – з Друхови, Тетяна Мартинова – з Зірного. І своїй популярності, і нинішній перемозі завдячують своєму керівникові Юлії Дибач, яка написала всі пародії пісень та їх театралізацію на фестиваль, і яка постійно поповнює репертуар колективу своєрідними піснями і жартами.
Колектив щиро завдячує голові Рівненської обласної ради Олександру Данильчуку за фінансову підтримку в організації їхньої поїздки на фестиваль.
Адже окрім здобутої перемоги, ми ще й чудово відпочили, послухали відомі гурти такі як «РуКи», «Медовий полин», «ФаЛя», «Фрістайл», «Тріода», шоу–дует «Віва», знаних солістів Тетяну Піскарьову, Петра Чорного, Євгена Литвінковича, Оксани Пекун, Миколи Янченка, Михайла Грицкана, Олега Шака, Ольги Зеленської і Олександра Кварти, сміялися від жартів ведучого фестивалю Григорія Драпака, вболівали за учасників «Караоке» з Ігорем Кондратюком, гаряче аплодували учасникам театру пісні «Лісапетний батальйон» на презентації їх нової програми, побували на дискотеці, жарили шашлики та варили наш поліський куліш, яким пригощали бажаючих. Організатори цього дивовижного заходу подбали про все. Навіть нічний відпочинок ми провели в затишних оселях п’ятничан, котрі в свій час були учасниками «Лісапетного батальйону».
Провідний методист РБК Таїса Бондаренко

Вас можуть зацікавити такі матеріали