Прийняла майже сім тисяч пологів


24 вересня на 88-му році пішла з життя Марія Степанівна Музичук. До місця спочинку в селі Крилів з домівки її несли односельці на руках майже три кілометри. За що ж така шана простій жінці, колишній акушерці?
У 1954 році після закінчення Рівненського медучилища юна Марія потрапляє у село Крилів Корецького району. Почалися будні сільського медпрацівника. Це сьогодні ми маємо сучасні пологові будинки, а тоді, як правило, жінки народжували, не виїжджаючи з села.
Сама ж Марія народилася у селі Крилів у багатодітній родині, то ж добре знала селянський устрій.
Її одразу ж полюбили як у Крилові, так і в навколишніх селах, бо вона ніколи не відмовляла ні хворим, ні породіллям. Всі її називали на «ви». Доводилося виконувати функції і акушерки, і педіатра, і терапевта. В середньому тоді було по 176 народжень в рік. Порахували, що за своє життя Марія Степанівна прийняла майже сім тисяч пологів. Тут же в селі вийшла заміж і народила трійко дітей. Разом з чоловіком дали їм вищу освіту, серед них – лікаря і вчителя. Була й трагічна сторінка, родина втратила сина, якому не виповнилося ще й 42 роки.
Але ця мужня жінка уміла переносити труднощі і ніколи не втрачала оптимізму. Гарно вишивала, майстерно пекла смачнючий хліб. Своїм домашнім казала: «Вчіться пекти хліб, поки я жива, бо хто ж вас навчить?».
І ось Марії Степанівни нестало. Прощалось з нею все село. Вся чимала родина. Похоронили за християнським звичаєм. А під час захоронення односельці казали: «Про цю жінку пам’ять не згасне, бо саме вона допомагала нам з’явитися на світ».
Наш кор.

Вас можуть зацікавити такі матеріали