Храм у Франівці будували 13 років І ось минулої суботи відбулося перше богослужіння

У 2005 році частина громади сіл Франівка та Симонів Гощанського району вирішила перейти під юрисдикцію Київського патріархату. Для того, аби в селах залишалась мирна обстановка, їм виділили для богослужіння колишнє приміщення колгоспної контори. Та вже через рік було вирішено будувати новий храм, почали збирати різноманітні документи і кошти, хоч громада була й невеликою.
13 років знадобилося парафіянам тепер Православної церкви України, аби зібрати гроші на будівництво нового храму. І ось 5 жовтня відбулося урочисте відкриття і перше богослужіння Свято-Духівській церкві. Народу зібрали чимало. Не лише місцевого, але й сусідніх сіл і райцентру. Привітати з визначною подією у селі приїхали представники районної влади. А Божественну Літургію відправив архієпископ Рівненський та Острозький ПЦУ Іларіон. Співслужили йому ще два десятки священників. То було величне духовне дійство. Кожен відчував себе причетним до доброї справи, адже робив посильний внесок, аби звести в селі духовну обитель.
Освятивши кожен куток духовної будови, Іларіон привітав усіх з такою знаковою подією віруючих, нагородив активістів церковної громади благословенними грамотами і представив настоятеля храму Анатолія Миронюка, благочинного церков району.
– При закладанні каменю під будівництво церкви свого часу у нас взяв участь нинішній предстоятель Православної церкви України Єпіфаній, – пригадує перший староста нинішньої церкви Олексій Левчук. – Багато води спливло з тих пір. Ми ревно трудились, аби збудувати святу обитель. І ось сьогодні у Франівці справжнє свято.
Нині обов’язки старости виконує Галина Гулюк. Саме на її на її плечі лягла тяжка ноша по організації добудови церкви, адже попередній староста Володимир Устимець, який багато зробив для церковної громади, пішов з життя 16 місяців тому. І саме жінки відіграли важливу роль у зведенні храму. Тому пані Галина називає імена свої подруг Галини Дмищук, Людмили Ярощук, Ганни Гупалюк, Марії Корконос, які допомагали будівельникам у зведенні храму. А будувала його бригада майстрів під керівництвом Бориса Гапончука.
Церковна громада з вдячністю називає імена тих, хто зробив найбільший внесок коштів для будівництва. Серед них земляки – аграрій Віталій Скоцик, президент Рівненської торгово-промислової палати Микола Ярощук, народний депутат попереднього скликання Юрій Вознюк, ТОВ «Акріс Агро» (Сергій Пилиповець).
Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали