«Формулу» Штайнмайєра не підтримали Висловили вимогу заборонити в Україні торгівлю землею сільгосппризначення

Так коротко можна охарактеризувати рішення Рівненської обласної ради на 28 сесії сьомого скликання. Перш ніж прийняти ці рішення, перипетії сесії розпочалися ще минулої п’ятниці, коли не вдалося зібрати кворум. Прийшло тоді лише 24 депутати, а цього замало, аби розпочати роботу сесії.
Вже перед сесією було видно, що рішення депутати прийматимуть одноголосно. Настрій в обранців був позитивний. Так і сталось.
Правда, на засіданні керівників фракцій перед сесією було дещо змінено назви рішень щодо формули Штайнмайєра. Однак суті звернення до Президента це не поміняло. Депутати Рівнеоблради заперечують «… спроби вищого політичного керівництва України через реалізацію так званої формули Штайнмайєра розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження з боку колишньої митрополії, що у підсумку знову зробить Україну частиною Росії».
На початку сесії було доповнено порядок денний ще одним важливим питанням. Депутат Олександр Савчук («Свобода») запропонував прийняти звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабміну щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення. З аналогічними пропозиціями звернулися депутати Микола Драганчук («Батьківщина») та Віталій Сухович (Блок Петра Порошенка). Це питання було включено у порядок денний і в подальшому розробили спільне звернення фракцій «Свобода» і «Батьківщина». Суть цього звернення полягає в тому, що депутати Рівнеоблради виступають категорично проти плану Президента України Володимира Зеленського та фракції «Слуга народу» у Верховній Раді «відкрити ринок землі».
На сесії прийняті інші технічні питання про надання різних дозволів та затвердження нових статутів комунальних закладів.
Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали