Діалог розпочали з Івано-Франківська і Рівного

У Рівному в рамках програми «Діалоги про Україну» проведено зустріч представників міністерств оборони, у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб закордонних справ, народних депутатів України з представниками органів місцевого самоврядування і громадськості області.
Рівне після Івано-Франківська стало другим містом, де відбувся такий діалог.
Про стратегію центральної влади з досягнення миру на Сході України і захисту суверенітету і територіальної цілісності держави присутнім у переповненій великій актовій залі обласної ради говорили заступниця міністра оборони України Аліна Фролова, перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Антон Колумбет, політичний директор міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв. Вони детально пояснили, які кроки для припинення війни будуть здійснені найближчим часом, за які «червоні лінії» українська влада не переходитиме і навіщо керівництво України погодилося на «формулу Штайнмаєра».
Під час зустрічі було обговорено можливі ризики для України після розведення військ, відновлення трансляції українського теле- і радіомовлення, умови проведення виборів на окупованих територіях.
Мета таких зустрічей – безпосередній діалог влади і суспільства, у результаті якого мають бути напрацьовані спільні позиції і вирішення актуальних проблем, що так непокоять уже не один рік українську і світову спільноти.
У заході взяли участь голова облдержадміністрації Віталій Коваль і голова обласної ради Олександр Данильчук.
– Єдиною позицією для всіх учасників зустрічі є те, що Україна має бути унітарною і незалежною державою, – звернувся до присутніх Віталій Коваль. – З таким запалом, який є в наших земляків, зовнішній ворог не має шансів. Залишається лише побороти внутрішнього ворога – це розбрат між українцями, коли різні сили намагаються нас розсварити. Якщо з таким же запалом ми боротимемося з корупцією, незаконними вирубкою лісів і видобутком бурштину і т.д., наша область і Батьківщина стануть значно сильнішими. В цьому наша формула перемоги.
Участь у діалозі взяв також політв’язень з Рівного Микола Карпюк. Ще недавній бранець Кремля закликав присутніх до діалогу і консолідації задля миру і розвитку Української держави.
З Рівного заступниця міністра оборони України Аліна Фролова, перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Антон Колумбет, політичний директор міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв та особи, які їх супроводжували, відбули до Львова.
Валентин СІМЧУК

Вас можуть зацікавити такі матеріали