Шила в мішку не сховаєш

Ця історія тягнеться в Дубні не перший рік. З року в рік не вистачає для медпрацівників Дубенської районної лікарні коштів на зарплату. Медперсонал дає про себе знати протестами, адже працівники чесно виконують свої обов’язки – лікують як пацієнтів з району, так і з самого Дубна. І коли вже не отримують заробленого по чотири місяці, виходять з протестами на трасу. Так було і в цьому році. Аби якось вирішити проблему, минулого четверга керівництво району зібрало керівництво на завідуючих відділами лікарні на чергову зустріч. В.о. голови Дубенської РДА Віктор Іщук повідомив присутніх про те, що після численних звернень до вищих ешелонів влдади та керівників ОТГ вдалося «вибити» частину коштів для погашення заборгованості. Точніше цих грошей вистачить на зарплату за вересень і 70-80 % за жовтень. Така інформація втішила лікарів не повністю, бо потрібно ще п’ять мільйонів, аби погасити весь борг.
– Проблему можна було б вирішити, – каже голова райради Олександр Козак, – якби міська рада виділила кошти на обслуговування міських пацієнтів. У нас є 5 ОТГ, які виділили кошти, виділяє і районна рада, а ось уже кілька років міська рада не виділяє кошти у спільну казну для лікування хворих.
Далі говорили про наболіле, висловлювалися різні думки, звучали й радикальні налаштування, інші пропонували подати в суд Дубенську міську раду, або ж добиватися зарплати через суд. В. о. голови Дубенської РДА Віктор Іщук попросив керівників відділів не розхитувати ситуацію і не йти знову перекривати трасу, а також запропонував передати райлікарню у відання міськради, яка й погасить борги, якщо їх зареєструвати у податковій службі. Щодо спроби судитися, то необхідні великі кошти для того, аби подати заяву. Крім того, ПДФО сплачується вчасно, тому зафіксувати факт заборгованості буде важко.
Однак почув заперечення з зали, а також з уст голови райради О. Козака, бо чергова перереєстрація – це додаткові кошти, яких і так немає. Аргументував відмову переходити під відання міськради також В.о. директора Олександр Радей, пояснивши це тим, що завідуючі відділеннями за власні кошти уже придбали ліцензії і в наступному році з першого квітня планується вторинну медицину перевести у національну службу здоров’я, де на 60% заклад фінансуватиме держава, а 40% – платитиме держава за пакет послуг, який надаватиме лікарня. Тому витрачати кошти на перереєстрацію сьогодні абсолютно недоцільно. Нині ж дається субвенція на одного жителя і в Острозі, приміром, місто без проблем передало кошти у районну лікарню.
Як повідомив Олександр Миколайович Радей, уже погашено заборгованість по зарплаті за вересень та жовтень, районна рада та ОТГ вишукують резерви, аби погасити її за листопад.
Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали