Олександр Коваль: «Бізнес працює – ми допомагаємо»

Одним із перших новопризначених новою владою голів РДА став очільник Костопільської райдержадміністрації Олександр Коваль. Про те, які плани у його команди щодо розвитку району, він розповів нашому кореспонденту.
– Олександре Сергійовичу, ви працювали першим заступником голови Костопільської райдержадміністрації. Практично перейшли через приймальню у кабінет голови. Очевидно, для вас відомі всі стратегічні завдання, які були розроблені попередньою владою. Які це завдання?
– Серед стратегічних завдань, які розпочаті ще раніше, це будівництво у Костополі басейну та стадіону, оскільки для цього є президентська програма. Нам треба залучити як співфінансування кошти з місцевого бюджету. Частина цих робіт вже здійснюється. Спочатку на стадіоні треба прокласти легкоатлетичні доріжки, а вже потім можна приступати до футбольного поля. На це буде затрачено чималі кошти. Серед інших стратегічних завдань – завершення будівництва, реконструкції, ремонту доріг, які перебувають на балансі в області, але вони проходять через наш район і ми маємо вболівати за них. Приміром, є така дорога, яка проходить через села до заповідника Базальтові стовпи. На жаль, вона в поганому стані. Нещодавно у межах цієї території створена ОТГ – Головинська. Сільради, які входять до цієї об’єднаної громади, мають не тільки великий людський ресурс, економічний потенціал,але й туристичну привабливість. Це також дорога, яка має стратегічне значення, бо по ній возять ліс та кам’яну продукцію. Отже, нам потрібно охопити чималу кількість доріг, аби їх належно експлуатувати.
– Костопільщина – це район, де є великий промисловий потенціал. Наскільки інтенсивно нині розвивається ця галузь?
– Всі виробничі потужності промислової галузі розвиваються стабільно. Лише погано вплинула зміна курсу долара на розрахунки з іноземними компаніями. Бо угоди підписувались при одній вартості долара, а оплата проходить нині за нижчим його курсом. Практично на кожній сотні валюти втрачається 40-45 грн. Однак підприємства нарощують потужності. Активну діяльність веде склозавод із розширення асортименту продукції. Останнім часом підприємство виграло торги з виготовлення маленької пляшки для “Пепсі-коли”. Торік запрацювала ще одна лісопильня. Івано-Долинський спецкар’єр теж планує розширити свій потенціал. Маємо великі сподівання на будівництво індустріального парку неподалік від села Велика Любаша, де буде зведена теплоелектростанція з мінітурбогенератором. Нова електростанція – це альтернативна енергія, де будуть використані різноманітні відходи. Нині компанія «Теплоенергосервіс» проводить монтаж.
– Тобто, це буде ще одне велике підприємство, яке поповнить місцевий бюджет…
– У нас бюджет постійно поповнюється. І ми не стоїмо на місці, бо маємо в районі чимало соціальних об’єктів, які потребують вкладання коштів. Скажімо, в минулому році ми майже всі школи утеплили, в багатьох замінили дахи. Провели повну термомодернізацію не лише фасадів. Активно брали участь у програмах з енергозбереження і встановили прилади обліку з терморегулюванням.
Скажімо, районний будинок школярів та юнацтва знаходиться близько від котельні, і там було надмірне тепло, через що доводилось багато платити зайвих коштів. Тепер автоматизована система дозволяє регулювати подачу тепла, а під час канікул можемо зменшувати температуру до необхідного мінімуму. І це дозволяє економити кошти на енергоносіях і в разі необхідності, перекидати їх на інші цілі. В поточному році ми плануємо і надалі брати участь тепер вже в обласній програмі з енергозбереження, але підсилимо аспект на освітлення вулиць.
Торік ми інтенсивно впроваджували інтернет-зв’язок в освітянських закладах. У цьому році хочемо охопити ще й початкові освітні заклади. Для того, аби вчителі мали можливість використовувати корисні для них матеріали з Інтернету. Ми намагаємося залучати максимально фінансів з різних джерел і знаємо, як їх освоїти.
– Чи готовий район до другого етапу медичної реформи?
– Район готовий повністю. Концептуальне питання, яке нами розглядається, це придбання нової сучасної медичної техніки. Адже менеджмент лікарні має забезпечити максимальну кількість послуг і ефективно використовувати кошти. Районна лікарня оптимізована, як і кількість ліжок. Заборгованості по зарплаті немає. Лікарня зареєстрована і підключена до системи Національної Служби Здоров’я.
– Чи помітні зрушення у діяльності агропромислового комплексу?
– Сільське господарство останнім часом розвивається дуже інтенсивно. Це очевидно на фоні того, що раніше чимало земель не оброблялось і вони сталі залісненими. Нині з’явився прошарок фермерів, які активно розліснюють території. Помітна діяльність і агрокомпаній. Для прикладу назву діяльність ТОВ «Захід Агро Пром», яке збудувало елеватор нового зразка. Це – такий бізнес для бізнесу. Тут готові віддати частину площі елеватора для зберігання зерна іншим підприємствам чи фермерам. Сільгосппідприємства активно співпрацюють з дотаціями, які передбачені в державі. Наша концепція: «Бізнес працює – ми допомагаємо». І ні в якому разі не заважаємо, не втручаємось в їхню діяльність. Як озвучив нашу стратегію голова облдержадміністрації Станіслав Коваль: «Ми маємо створити для всіх однакові можливості». Проте всі, хто займається бізнесом, мають зрозуміти, що необхідно сплачувати податки. Ми виявили кілька нелегальних АЗС. Частина з них протягом місяця легалізувала свою діяльність, отримала ліцензію, інша – в стадії легалізації.
– Очевидно, що ви маєте уже чималий досвід діяльності управлінця і чітко бачите перед собою завдання…
– Не люблю прив’язувати медійну частину зробленого до свого імені. Все що робилось раніше, мало певний фундамент. І саме на цій основі продовжуємо працювати і ми. Роботи попереду дуже багато,бо наступає другий етап адміністративно-територіальної реформи. І треба все зробити,аби цей процес пройшов безболісно.
Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали