Кому на руку інформаційна блокада?

Нещодавно, проїздом, заглянула на півгодинки в гості до своїх знайомих в Зарічненському районі і дуже здивувалася, що вони дивилися російський канал. Не сумніваюся в патріотизмі цих людей. Вони пояснили: «Дивилися завжди «по тарілці», тепер ось відключили. У нас 2 пенсії, не розженешся на новий тюнер. Та ще й помісячно платити треба. З українських каналів залишилося кілька, але вони більше інформаційні, то ми обрали для перегляду інформаційних блоків Перший UA. Знайшли вихід – фільми й розважальні програми, гумористичні, дивимося на російських каналах».
От і дійшли до ручки… Всі роки незалежності тільки й розмови про розбудову українського інформаційного простору, про наступальну тактику й посилення української пропаганди, яка формує світогляд патріота. А отримали ситуацію, коли супутник закодований, а цифрове покриття Т2 подекуди відсутнє, як, наприклад, у Демидівському, Зарічненському районах і значній частині Млинівського та Радивилівського районів. Люди, які звикли читати газети, теж не завжди мають кошти на її передплату. Молодь – та в інтернеті, а що робити тим, хто не може купити недешевий ноутбук чи телефон?
У селі Копань Демидівського району – недобудована вежа. На її відновлення і обладнання загалом потрібно 5 млн грн. Для місцевого бюджету це сума непідйомна. У Рівненській філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, яка й почала будівництво вежі, кажуть, що добудувати телевежу не можуть через брак коштів. Владнати це можна лише на рівні області, а то й держави.
– По Зарічненському району питання можна вирішити, вежа є, потрібно лише поставити обладнання. «Найбільше нас турбують густонаселені райони на півдні області, а це Демидівський, частина Радивилівського та Млинівського районів», – каже представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Рівненської області Дмитро Тарасюк.
Доки вирішуватимуться питання, жителі цих районів опинилися в інформаційній блокаді. Вони вимушено дивляться російське ТВ, яке кипить ненавистю до всього українського, несе абсолютно викривлену інформацію про стан справ в нашій державі. Або, якщо й дивляться незакодовані українські канали, то їх власники-олігархи займають антиукраїнську позицію, що й зумовлює тематику й зміст програм на цих каналах. Таке враження, що цим олігархам просто радісно, що нині вони зможуть свої інформаційні помиї виливати на голови українців з надією шукати нових прихильників своєї політики.
Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали