Біда загострює людяність

Акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук із Луцька, директор та головний лікар МЦ «Боголюби» Вадим Петровський нещодавно пережив шок: «Тиждень тому мені поставили діагноз рак шлунка. Й життя моє одразу розділилося на дві половини. Я не можу описати всю палітру моїх почуттів». Лікар в той момент вирішив, що доки зможе, не кине оперувати.
Через тиждень він отримав звістку із лабораторії, де після гістохімічного аналізу діагноз не підтвердився. Пережите наштовхнуло Вадима Валентиновича на думку: «Я не можу лікувати людей безкоштовно в силу того, що в моїй клініці 60 чоловік команди, яким потрібно платити зарплатню, податки і тому подібне. Але я можу забезпечити оперативне лікування 2 пацієнтам на місяць, котрі не можуть собі цього дозволити в силу матеріальних обставин. Я буду щиро радий робити це».
Отож, лікар пропонує жінкам, котрим поставлено діагноз рак матки, ендометрія, рак шийки матки, рак вульви, але через матеріальне становище вони не можуть прооперуватися, звертатися до них в клініку: «Знайте, що кожен місяць ми беремо 2 пацієнти, обстежуємо й оперуємо їх повністю безплатно. Можливо в майбутньому кількість таких операцій збільшиться. Але поки-що можу так…». А ще, можливо,його приклад, який варто наслідувати в наш важкий час, вплине на інших медиків? Хай Господь допоможе йому та його пацієнтам.
Зазначу, що пріоритетні напрямки роботи його клініки: лапароскопічна хірургія та репродуктологія.
Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали