Сезон весіль ніхто не відміняв…

Піст завершився. Весна перетнула екватор. Але карантин у розпалі. Втім життя триває. Попри всі негаразди на вулиці вже можна побачити і весільні кортежі, правда, не такі велелюдні і гучні, як зазвичай.
Дехто критично ставиться до таких одружень під час карантину. Інші зазначають, що протиепідеміологічні вимоги при цьому не порушують: молодят і супроводжуючих – менше 10-ти осіб. І всі, як правило, у захисних масках.
Говорить спеціалістка сектору комунікацій з громадськістю Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції Людмила Пшебільська:
– Зареєструвати шлюб можуть лише ті, хто подав заяви до 13 березня. Реєстрація проводиться у звичному режимі. Радимо приходити на неї лише нареченим. Утім парам не заборонено бути при цьому з родичами і друзями. Але не більше 10-ти.
Крім того, відділення ДРАЦС працюють у режимі «зачинених дверей»: працівники виходять у захисних масках, рукавицях, беруть документи, оформляють їх і виносять молодятам.
Відтак на підставі заяв, поданих до 13 березня, на Рівненщині одружилося 274 пари. З них 95 – у Рівному. В рамках пілотного проєкту Мінюсту «Шлюб за добу» в області зареєстровано за цей час 25 пар.
Втім громадяни, які вирішили не чекати завершення карантину і мають намір подати заяву про реєстрацію шлюбу, можуть це зробити, не виходячи із дому через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» https://dracs.minjust.gov.ua.
До речі, ця операція можлива за умови наявності кваліфікованого електронного підпису, яким закріплюється заява. У разі його відсутності формується звернення до заяви, що потребує подальшого особистого звернення до відділу ДРАЦС протягом 3-х днів. Записатися на прийом у будь-який територіальний відділ державної реєстрації актів цивільного стану у нашій області, можна попередньо зателефонувавши на «гарячу лінію» з питань державної реєстрації актів цивільного стану громадян: (0362) 63-38-10.
– Ми на постійному зв’язку, – говорить Людмила Пшебільська.
Валентин ПОЛІЩУК

Вас можуть зацікавити такі матеріали