Село на карантині

Андрій Кулик, директор СПП «Промінь», село Орв’яниця Дубровицького району:
– Є виробничі процеси, які зупинити неможливо, незважаючи на жодні обставини. Тварини повинні бути нагодовані, доглянуті щоденно. Про корми для них ми також маємо подбати сьогодні. Поля потрібно зорати й засіяти вчасно, враховуючи погодні умови, що ми і робимо – посівна триває. Тому карантин для нас поняття трохи інше, аніж для містян. Ми працюємо, дотримуючись вимог карантину в частині забезпечення безпеки наших трудівників. Ми – не бібліотека чи якась інша установа, а виробництво сільськогосподарської продукції, тому маємо думати про нарощування виробництва й безпеку людей одночасно. Корів і телят не закриєш, це живі істоти. На фермі у нас всі процеси автоматизовані. Зокрема, молоко безпосередньо із доїльних апаратів надходить до холодильника. Весь персонал забезпечений масками, рукавичками, миючими і дезінфікуючими засобами. Працівники мають можливість пити гарячий чай.
Ще в перші дні епідемії, до оголошення карантину, зібралися з людьми у виробничих підрозділах і наш медичний працівник пояснила усі правила поведінки при коронавірусі, які дозволяють уберегтися від цієї інфекції. Скупчення людей не допускаємо, та й процеси такі, що люди працюють на відстані один від одного й у масках та рукавичках. Хочеться, щоб якнайшвидше минув пік захворювання, вірус пішов на спад, щоб люди наші були здоровими. Економіка дуже постраждає від карантину, і це не може не вплинути й на наше господарство.
Сергій Слободянюк, голова Новорічицької сільської ради Зарічненського району:
Життя в селі завжди було розміреним. Що, як і коли робити диктує природа, вносячи час від часу корективи. Тому, село живе у своєму трудовому режимі, люди садять та сіють городи й поля. Під час проведення польових робіт скупчення людей немає, адже майже усі процеси тепер механізовані. Ще років 7 тому в селі було близько 70 коників, а тепер їх не більше 10. Зараз у селі багато техніки. За кілька годин двоє людей садять трактором гектар картоплі.
Магазини працюють лише продовольчі. Продавці, як і потрібно, обслуговують у масках та рукавичках. Заходити покупцям дозволяється лише у масках. Хочу сказати, що люди дотримуються умов карантину абсолютно свідомо, бо розуміють усю небезпеку коронавірусу. На Великдень у церкві правилося, проте людей було з десяток і вони дотримувалися між собою безпечної відстані. Віруючі церкви ХВЄ богослужіння в період карантину не проводять. Люди моляться вдома.
Проводиться дезінфекція усіх приміщень закладів інфраструктури нашої сільради та території навколо них. В березні в село повернулося шестеро заробітчан, наших земляків, які були на роботі в Європі. Вони пройшли умови самоізоляції під контролем наших медиків. Слава Богу, ніхто з них не виявився зараженим цією інфекцією.
Село живе в очікуванні, дисципліновано дотримуючись усіх карантинних обмежень в надії на скоріше закінчення пандемії.
Наталія Приходько , медична сестра Людинської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Висоцької ОТГ:
– Навіть у велике християнське свято Воскресіння Христового люди залишалися вдома, не було звичного для цього дня багатолюддя на вулицях. Жодного незадоволення обмеженнями чи психозу з приводу карантину немає. Люди абсолютно свідомі, що їхнє здоров’я й безпека їх рідних залежить від них самих, носять маски й рукавички, якщо йдуть до магазину чи аптеки. Амбулаторія та медичні працівники працюють у звичному режимі. Ми на початку карантину провели роз’яснювальну роботу відносно того, що при перших ознаках ГРВІ, грипу, застуди чи ознак коронавірусу треба звертатися до медичних сестер або сімейного лікаря по телефону, а не бігти в амбулаторію. І люди дотримуються цього. Людей похилого віку доглядають соціальні працівники, ми маємо постійний зв’язок із ними, тому вони забезпечені необхідними ліками. Двоє односельчан, що повернулися з Чехії та Польщі перебували на самоізоляції, все пройшло добре, інфікованих немає.
Сільськогосподарських робіт в полях ще майже не було. Можливо, чекають дощу чи закінчення карантину. В основному, люди сім’ями порали свої городи біля хат. Усі чекаємо закінчення спалаху епідемії.
Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали