Юрій Журавель створив малюк в пам’ять про загиблого на фронті однофамільця

13 липня під Зайцевим загинули троє українських бійців. Останнім розшукали 40-річного сержанта-розвідника Ярослава Журавля. Його тіло російські гібридні сили передали українським бійцям у вівторок, 21 липня. Журавель після поранення сам собі надавав допомогу. Він був живий, але помер, так і не евакуйований з поля бою, пише Радіо Свобода.
Сержант був у групі саперів та представників СЦКК, які, за умови припинення вогню, гарантованого ОБСЄ, вирушили забирати тіло командира розвідувального взводу лейтенанта Дмитра Красногрудя, який підірвався на невідомому вибуховому пристрої під час антидиверсійної роботи.
Ярослав Журавель ішов першим, коли група була обстріляна. І штаб ООС, і 35-а бригада стверджують, що «режим тиші» на період пошукової операції був гарантований через ОБСЄ. Міжнародні експерти та світова спільнота оцінили цю трагедію як воєнний злочин. Сержант, як і інші члени групи, мав білий шолом та білий бронежилет. Його «бачили» з дрона розвідки, тоді він був ще живий. Потім зник з поля зору – ймовірно, впав у балку. Три дні поспіль бойовики не давали проводити пошукову операцію.
Ближче до вихідних стало зрозуміло, що сержант, ймовірно, уже загинув від поранень.
Окрім Красногрудя та Журавля, в той день також загинув бойовий медик, сержант Микола Ілін з позивним «Естонець». Він, білорус за національністю, був громадянином Естонії, служив у морській піхоті щонайменше два роки.
А наш земляк Юрій Журавель, який створив малюнок на честь загиблого однофамільця, у своїх коментарях у емоціях не стримувався і називав причетними до загибелі бійців спостерігачів ОБСЄ та Президента, який «взяв ситуацію на Сході під свій контроль». Ярослава Журавля можна було врятувати, адже він після поранення був живий ще чотири дні і чекав на допомогу.

Вас можуть зацікавити такі матеріали