Рівне не відмовляється від селян з коронавірусом

Хворих на COVID-19 з Рівненського та інших сусідніх районів до Рівненської центральної міської лікарні прийматимуть і надалі. Але лише в межах інфекційного відділення.
– Кількість госпіталізованих пацієнтів має бути такою, щоб не доводилося розміщувати їх в інших корпусах, – говорить головний лікар медзакладу Євген Кучерук.
Продовжує начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів:
– До Рівненської центральної міської лікарні звозимо хворих з 5-ти прилеглих районів області. Ми приймаємо всіх без винятку. Був момент, коли лікарня була переповнена, бо одночасно там лікували до 150-ти осіб.
Тож ми подали звіт до Національної служби здоров’я України і попросили, щоб нам виділили кошти за лікування хворих. Адже держава це гарантує. Однак НСЗУ заплатила нам третину від затраченого.
– Дійсно, Національна служба здоров’я кошти за лікування нам повертає. Але їх не вистачає, щоб лікувати хворих. І ми змушені на них виділяти свої, – говорить Володимир Хомко. – Хоча це мали б робити територіальні громади. До речі, на такі потреби місто вже додатково витратило 3 мільйони гривень.
В обласному управлінні охорони здоров’я підрахували, що у Рівненській центральній міській лікарні з початку пандемії пролікували понад 800 хворих з прилеглих районів, не отримавши за це належного відшкодування від Національної служби здоров’я.
– На нашу думку, є деяка невідповідність між наданою медичною допомогою та оплатою з НСЗУ, – говорить начальник управління Олег Вівсянник. – Ми направили відповідні листи до міністерства охорони здоров’я і Національної служби здоров’я України щодо врегулювання цієї сиуації.
Відтак після перемовин міських та обласних чиновників консенсусу на місцевому рівні вдалося досягти. Отож остаточне слово – за Києвом.
Нагадаємо, Рівненську центральну міську лікарню з початком пандемії коронавірусу визначено серед інших 5-ти опорних закладів першої хвилі, в який доставляють пацієнтів з навколишніх районів.
Валентин ПОЛІЩУК

Вас можуть зацікавити такі матеріали