Комбайни пішли в жнива

Кожні жнива мають свої особливості. Не виняток й цьогоріч.
– Нам звітують про свою діяльність більше 50 сільгосппідприємств області, – говорить заступник директора Департамету агропрому ОДА Володимир Самсонюк. – Природні та кліматичні умови цьогоріч внесли свої корективи. Початок весни – засушливий, а далі щедрі, майже безперервні дощі, які вплинули на вегетацію зернових. Нинішня погода поки що також не сприяє стабільності жнив. В такій ситуації, кажуть керівники сільгоспформувань, очікувати навіть минулорічних результатів не доводиться.
Такої ж думки керівник ТОВ «Агроорг» Олександр Губін:
– Потенціал зернових втратив свої якості ще весною, коли формувались рослини. Нинішній процес збирання врожаю також не сприяє добірності зерна. Тому запланованих показників не отримаємо, бо 42-43 центнери на одному гектарі – це не той врожай, який щедро компенсує затрати. Єдине, що може нас підтягнути фінансово – це те, що збіжжя дещо подорожчало на ринку. За зерно шостого класу платять близько 5600 гривень.
І все ж на ланах Товариства працюють злагоджено. Два потужних комбайни вчасно скосять 615-гектарну площу ранніх зернових.
– Складні жнива, – в тон нашим попереднім співбесідникам говорить керівник ТзОВ «ІДНА» Володимир Голуб. – Зібране зерно доводиться досушувати, а це додаткові витрати. Поки що сипле десь близько 65 центнерів на круг.
Не менше 70 центнерів на гектарі сподіваються зібрати в агрофірмі «Крупець». Генеральний директор фірми Володимир Варфалюк розповідає про те, що вирощування зернових здійснювали згідно з усіма агротехнічними вимогами. Треба зібрати ранніх зернових на площі 1650 га – пшениці, та 200 га – ячменю. Для цього задіяно 6 комбайнів, за штурвалом яких працюють досвідчені фахівці.
Дещо складніше працювати тим господарствам, які вирощують органічну продукцію. Зокрема, таким як ТОВ «Деденс Агро» та «Ріттер Біо Агро», якими керує генеральний директор Віктор Щербачук. Випадання великої кількості дощів спровокувало ріст бур’янів. Проте тут протиставили цьому зібраність і майстерність всіх агрономічних і технічних служб. Працююють злагоджено і якісно. Добірного зерна, вочевидь, буде дещо менше, але сподіваються на вищу ціну на ринку та пізні зернові.
А тим часом одноосібники уже завершують жнивну кампанію. Аби змолотити одну соту зернових, треба викласти власнику комбайна в середньому 30 гривень. Врожайністю цього року власники земельних ділянок також не можуть похвалитися, але що вже вродило, то все їхнє.
Вл. інф.