Чи виживуть дитячі оздоровчі заклади без бюджетної допомоги?

З кожним роком все важче і важче організовується оздоровлення підростаючого покоління в дитячих санаторних закладах нашої області. Заклади пробують міняти форму власності, та все ж залишаються неприбутковими. Та й як вони можуть бути прибутковими, коли від сили працюють три місяці, а торік жоден із них не функціонував на всі заїзди дітей. Разом із тим у області 151 тисяча дітей пільгових категорій населення. Тож кошти мали б виділятися на оздоровлення цієї дітвори.
Пандемія внесла свої корективи і далеко не на користь оздоровчих закладів. Як будуть проводити оздоровчий сезон – мова йшла ще з травня – радилися в ОДА. Та рішень кардинальних так і не прийняли. І ось з серпня в Україні вступила в дію нова система зонування районів під час адаптивного карантину. Відповідно, у районах з червоною і помаранчевою зонами не можуть працювати дитячі табори. Зелена і жовта зона – допускається.
Минулого понеділка представники оздоровчих закладів на чолі з директорами вийшли на пікет до ОДА з вимогою дозволити працювати. Відбулась зустріч з заступником голови ОДА Шитківською, яка запропонувала вирішувати питання з місцевими органами влади.
– Те, що нам пропонують – кардинально проблеми не вирішує, – говорить директор табору «Агатівка» Петро Стахов. – Аби розпочати роботу закладу, треба пройти митарства різних дозволів, відповідних інстанцій. Якщо ж цих дозволів не буде, то ми лише повісимо на себе додаткові витрати, бо працівникам уже треба буде платити зарплатню.
Такої ж думки колега з «Країни Мрій» Іван Дячук:
– Ми вже зараз маємо борги, а тих меценатських коштів явно не вистачає. Тож без бюджетних вливань нам не вижити. Треба ще й думати про те, аби зберегти базу.
Підтримати своїх колег прийшов і директор табору «Електронік Рівне» Володимир Гершун. Хоча цей заклад знаходиться у підпорядкуванні міської ради, отже передбачені кошти для можливості його роботи не тільки у серпні, але й в навчальний період.
Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко відзначив, що оздоровчі заклади працюють на умовах окупності, а обласний бюджет і інші бюджети компенсують частину путівки, особливо для тих дітей, які потребують додаткової допомоги за рахунок бюджету.
Вл. інф.

Вас можуть зацікавити такі матеріали