Таїсія Яцута: «Співаю з колиски»

Поліською народною називають яскраву й самобутню Таїсію Яцуту, співачку із села Людинь Висоцької ОТГ Дубровицького району. Нещодавно представники усіх сільських клубів об’єднаної територіальної громади на чолі із сільським головою Людмилою Гурою вітали її з ювілеєм.
Пані Таїсія працює завідуючою Людинським сільським клубом. Вона й справді самородок, наділений Всевишнім при народженні неповторним голосом, харизмою, яка з ранніх літ виокремлювала її поміж ровесників.
– Мама розповідає, що, заколихуючи мене, частенько співала «Червону руту», – розповідає пані Таїсія. – А я підспівувала, по-дитячому перекручуючи слова пісні. Отак з колиски й повелося. Співала в школі, згодом була солісткою хору Дубровицького профтехучилища. Керівник хору Микола Буткевич направив мене до професійного ансамблю пісні і танцю «Зоря» села Зоря Рівненського району. Прийняли мене в колектив радо.
Отак усе своє життя крокує з піснею. Відпрацювавши в «Зорі» 3 роки, повернулася в рідну Людинь. Заміжжя, дитина, перші життєві складнощі й горе. Пережити довелося чимало, та пісня була завжди з нею. Очолила художній колектив «Журбина» сільського будинку культури, який був створений ще у 1985 році. У 2000 році отримали звання народного аматорського. «Журбина» знана й впізнавана серед сотень колективів області своїм особливим колоритом, репертуаром та, звичайно, солісткою – Таїсією Яцутою. Їх запрошують прикрасити День села в багато сільрад району. Вони – часті гості на районних та обласних фестивалях. Мають безліч дипломів та нагород.
– У нас зібралися дуже талановиті дівчата, – з гордістю каже керівник колективу. – Пісню люблять, жити без неї не можуть. І кожен свідомий, що робить неоціненну справу – береже, примножує, популяризує українську пісню.
Щаслива мама має троє дітей, дві доньки й сина. Усі успадкували від неї чудові голоси й любов до пісні. Старша, Аня, закінчила університет Поплавського. Нині працює в культурно-мистецькому центрі в Любліні(Польща), популяризує українську культуру, веде гуртки й виступає з піснею. Молодша, Божена, традиційно посідає призові місця на багатьох конкурсах. А от син Станіслав скромно по-чоловічому співає вдома, на сцену не хоче.
– Вона у нас молодчинка, – каже про ювілярку Людмила Гура. – Завдяки їй, село й громада живуть активним культурним життям,проводиться багато свят та фестивалів. Вона не лише талановита співачка, але й чудовий організатор, душа колективу, добра людина, красива жінка. Це – наш скарб. Люди в селі та громаді дуже поважають її. Бажаємо їй довгих творчих та щасливих років!
Приєднуємося до привітань. Саме такі люди, як Таїсія Яцута – справжні берегині нашої пісні й культури.
Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали