Енергетики облаштували гнізда лелекам

Працівники ПрАТ «Рівнеобленерго» самостійно виготовили спеціальні кріплення і перенесли гнізда лелек вище від рівня опор та електропроводів. Їх виготовляють енергетики в тих районах області, де поселення лелек особливо багато – у Дубровицькому та Зарічненському. Зокрема, у селах Берестя, де тільки на центральній вулиці понад десяток гнізд, Морочне та в Зарічному.
На такий цікавий крок енергетики пішли тому, що розташування гнізд безпосередньо на опорах спричиняє пошкодження електромереж, аварійні ситуації, становить загрозу для птахів, населення та житлових будинків. Наприклад, у Зарічненському районі лелече гніздо згоріло, сталося пошкодження електромережі, а птах продовжував облаштовувати своє житло на опорі повітряної лінії.
– Тож уже починаючи із цієї весни працівники «Рівнеобленерго» почали монтувати на стовпах спеціальні платформи, на яких би потім лелеки будували свої гнізда. Звісно, були хвилювання, що птахи відмовляться селитися на цих каркасах. Однак бузьки вподобали собі ці конструкції і в таких домівках чудово прижилися. Тож енергетики продовжать і надалі таку практику, – розповіла менеджер із зв’язків з громадськістю ПрАТ «Рівнеобленерго» Алла Ліхачова.
Вл. інф.
Фото Алли Ліхачової