За газ треба платити

Станом на 1 серпня цього року споживачі газу на Рівненщині заборгували за доставку блакитного палива майже 59 млн. грн. Кожен 9-й не заплатив ще жодного разу, а кожен 5-й затримує оплату на 2-3 місяці. Неплатежі ж значно ускладнюють роботу АТ «Рівнегаз», зокрема, підготовку газових мереж до опалювального сезону, надання послуг з доставки газу.
За період з січня по липень цього року 15 відсотків рахунків за розподіл газу у Рівненській області не сплачені. Відтак компанія не отримала відшкодування за надані послуги з доставки газу майже на 59 млн. грн. Зокрема, побутові споживачі заборгували 18 млн грн, теплопостачальні підприємства – 39,6 млн грн, бюджетні організації – 729 тис грн, інші суб’єкти господарювання – 0,5 млн грн.
– Хоча новий порядок оплати доставки газу діє вже понад півроку, 24 тисячі споживачів газу в області, а це кожен 9-й не сплатили за доставку жодного разу і боргують майже 7 млн. грн. Водночас кожен 5-й споживач затримує оплату на 2-3 місяці, – говорить фінансовий директор АТ «Рівнегаз» Віталій Зубейко. – Відтак ми вимушені вдаватися до непопулярних рішень і звертатися до судів із заявами про стягнення заборгованості.
Борги споживачів болісно позначаються на системі газопостачання. Зокрема, критично не вистачає коштів на ремонтні роботи і підготовку газорозподільних мереж до опалювального сезону, придбання газу для покриття виробничо-технологічних втрат тощо. А ще працівникам потрібно виплачувати зарплату, купувати пально-мастильні і розхідні матеріали.
Певною мірою така ситуація з проплатами пов’язана із епідемією Covid-19. Ми очікували зростання рівня розрахунків після послаблення карантину. Проте дива не сталося.
Тому керівництво АТ «Рівнегаз» вкотре закликає споживачів дотримуватись дисципліни у розрахунках, аби підприємство мало змогу надавати якісні послуги з безперебійної і безаварійної доставки газу для 264 тисяч споживачів регіону і підготувати мережі до зими.
Довідка: Регіональна газова компанія (РГК) – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні і комплексні рішення для енергетичного сектора, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі і впровадження європейських стандартів у роботу операторів. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250.000 кілометрів газопроводів і понад 8 мільйонів споживачів газу.
Світлана САБАНЮК,
начальниця управління зовнішних комунікацій АТ «Рівнегаз»

Вас можуть зацікавити такі матеріали