Що означає нездоровий хребет

Головний біль, німіють руки та болять суглоби? Рівненські лікарі знають як вам допомогти, лікуючи нездоровий хребет
Чи знали ви, що нездоровий хребет є причиною головного болю, оніміння рук та болю у суглобах?
Здавалося б це різні скарги, але об’єднує їх стан хребта та м’язів. І дуже часто оглядаючи пацієнтів з таким набором скарг можна виявити саме проблеми з хребтом.
Якщо пацієнт скаржиться на головний біль – частіше ми знаходимо у нього протрузії чи кили у шийному відділі хребта, деформації хребців шиї, рефлекторні спазми м’язів, зміни в судинах шийного відділу хребта.
Під час огляду пацієнтів з онімінням рук лікар чітко бачить проблему у спазмованих м’язах шиї, грудної клітини, порушення постави у вигляді збільшеного вигину у грудному та шийному відділі хребта.
Болі у суглобах, частіше колінних, це результат сколіотичної постави, надмірної ваги, перенавантажених м’язів та зв’язок нижніх кінцівок, що в свою чергу формує поступове руйнування хрящової тканини суглобів, формування артритів, артрозів.
Протрузії, кили, спазмовані мязи, деформації хребців, зруйновані хрящі – це все травмуючі фактори захворювань опорно-рухового апарату.
Загалом, починають лікувати, впливаючи тільки на біль та призначаючи нестероїдні протизапальні, які в свою чергу не тільки не впливають на травмуючий фактор, тобто причину захворювання, але мають негативні наслідки на організм в цілому – маючи дуже серйозні побічні дії.
В нашому місті вже майже рік успішно працює принципово нова клініка вертебрології та реабілітації, яка руйнує стереотипи лікування в державних медичних закладах, має найсучасніше обладнання світового рівня.
Професіоналізм лікарів підтверджено високим відсотком позитивних результатів після пройденого курсу лікування. Для лікування в нашій клініці використовують комплексний підхід.
По-перше, і, найголовніше: встановлення правильного діагнозу, і причини виникнення захворювання. Це складне завдання вирішують наші лікарі: вертебролог, ортопед-вертебролог, невролог-вертебролог, та складають індивідуальний план лікування.
По-друге, праця самого пацієнта. Боротися з проблемою маємо спільно. Необхідно максимально усунути провокуючі фактори. Оскільки на вік і стать вплинути неможливо,то на надлишкову вагу, фізичну активність ми можемо впливати. І як часто буває, пацієнту кажуть: вам треба схуднути, а потім будемо лікувати. А як це зробити ніхто не розповідає. У нас в клініці це справа ендокринолога-дієтолога, яка знайде причину надлишкової ваги та дасть дієві рекомендації для її корекції.
Які захворювання лікує “Авангард Мед”? Перш за все, це гострі та хронічні кили (грижі) міжхребцевих дисків, їх прояви: болі у хребті та кінцівках, защемлення нервів, неврити, плексити. Наступні, та не менш важливі – це захворювання суглобів. Причиною може бути остеоартроз (остеоартрит). Це хронічне незапальне захворювання суглобів, а точніше суглобових хрящів. Частіше вражаються суглоби рук, колін (гонартроз), стегон (коксартроз) і хребта.
Хто частіше страждає на остеоартроз?

 • люди похилого віку (майже половина людей старше 50 років відчувають біль в суглобах).
 • жінки більш схильні до ризику розвитку остеоартрозу, ніж чоловіки.
 • люди з надлишковоювагою та ожирінням.
 • люди, що мали травму суглобів і деформацію кісток: травми, що виникають під час занять спортом або в результаті нещасного випадку можуть збільшити ваші шанси на розвиток остеоартрозу. Травма, яка сталася кілька років тому, може сприяти розвитку остеоартрозу в наступні роки.
 • ті, хто має постійне і одноманітне навантаження на суглоб, що створює стрес для конкретного суглоба, і збільшує ризик пошкодження хряща в цьому суглобі. Це спортсмени, будівельники, водії, музиканти, швачки, кухарі, працівники ІТ та інш. Регулярно повторювані одноманітні навантаження можуть привести до остеоартрозу.
  Причин болю багато, але діагностувати причину може тільки вузький спеціаліст – вертебролог, ортопед, невролог.
  Сучасна медицина, яку у Рівному представляє центр «Авангард Мед», готова допомогти вам підтримати ваш хребет, м’язи, нервові закінчення, суглоби, впоратися з хронічним головним болем, комплексно підійти до лікування і все ж таки призупинити таке захворювання як кили міжхребцевих дисків, артроз, неврит щоб продовжити ефективне життя вашому опорно-руховому апарату.
  Для забезпечення рухливості суглобів, зменшення пошкодження тканин хребта та підтримання природної змазки суглобовій поверхні ми використовуємо PRP-терапію (плазмотерапію) – це ін’єкції власної плазми пацієнта, збагаченої тромбоцитами, для стимулювання регенерації, зменшення запалення і болю.
  Що поєднується із фізіотерапевтичним лікуванням:
 • Лазер високої інтенсивності (ЛВІ), який вже після 1-2 процедури робить дива, знімає набряк, больові відчуття.
 • Електроміостимуляція відновить тонус м’язів і нервову провідність, поліпшить обмінні процеси.
 • Ударнохвильова терапія, призведе до зменшення больового синдрому, руйнування кісткових розростань і інших ущільнень в суглобі, м’язах та прискорить процеси регенерації.
 • Магнітотерапія має найбільшу проти набрякову дію та поліпшує мікроциркуляцію.
 • Сухе комп’ютерне витяжіння поліпшить обмінні процеси та мікроциркуляцію в хребті і суглобах, зменшить компресію суглобових поверхонь.
 • Введення гіалуроновоі кислоти високої молекулярності в суглоби – це штучний протез синовіальної рідини для суглобів.
 • Лікувальна гімнастика для суглобів під ретельним наглядом інструктора реабілітолога.
  Звертайтесь до нас в центр вертебрології та реабілітації “Авангард Мед”, що на .
  Бережіть своє здоров’я. З повагою лікарі “Авангард Мед”.

Вас можуть зацікавити такі матеріали